Buzlu Lazer Uygulaması - Buzlu Lazer Uygulaması Nedir?

Buzlu lazer uygulaması, diğer lazer epilasyon türlerine göre daha acısız ve daha kalıcı bir uygulama olarak bilinir.

Buzlu Lazer Uygulaması - Buzlu Lazer Uygulaması Nedir?
Yayınlanma Tarihi : 19 Mart 2021 18:19

Alexandrite Lazer, Nd:YAG Lazer, Diode Lazer, IPL (Foto Epilasyon) gibi epilasyon cihazlarına oranla müşteri açısından kullanımı daha rahattır. Buz lazer uygulamasını, ister güzellik uzmanlarının hizmet verdiği güzellik salonlarına, isterseniz de doktorlar tarafından lazer epilasyon işlemi yapılan özel hastane kuruluşlarına uygulatabilirsiniz.

Her iki seçenekte de, tercih edeceğiniz lazer epilasyon merkezinin temiz ve steril bir ortam olmasına dikkat etmeniz önemlidir. Nihayetinde, vücudunuzu emanet ettiğiniz kişilerin işi bilen bir uzman olması sizin için büyük avantaj olacaktır. Buzlu lazer uygulamasının en belirgin özelliği ise, -3 dereceye kadar soğutabilme yetisi olan başlığı ve derecelendirme yöntemi ile arttırılabilen ısısıdır. Hastanın buzlu lazer uygulaması sırasında, kullanılan cihazın ayarları uzmanlar tarafından yapılır ve kademeli olarak ısı artışını hafif bir şekilde hissedersiniz.

Önemli bir diğer nokta ise buz lazer epilasyon işleminizin orijinal ve FDA onaylı cihazlar tarafından uygulanıyor olmasıdır. Aksi taktirde, kullanılan sahte lazer epilasyon cihazlarının vücudunuza vereceği zarara maruz kalmış olursunuz. Bunu yaşamamak adına, bu önemli detayı mutlaka araştırmanız ve teğet etmeniz gereklidir.

Buzlu Lazer Uygulaması Kaç Seans Yapılır?

Günümüzün en popüler epilasyon yöntemlerinden olan buzlu lazer uygulaması, tüylerin tamamını kalıcı olarak yok etmeyi hedeflemektedir. Buzlu lazer uygulaması için, öncelikle bir güzellik merkezi veya lazer epilasyon hizmeti veren özel hastanelerden randevu alıp bilgi almanız iyi bir fikir olacaktır. Buzlu lazer uygulamasında uygulanan seans sayıları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Bunun nedeni ise; kişinin tüy yapısı, cilt durumu veya hormonal problemleri olabilir. Sağlıklı ve hormonal bir problemi olmayan bireyler için genelde verilen seans süresi 6 ila 8 arası değişmektedir.

Buzlu Lazer Uygulamasını Herkes Yaptırabilir Mi?

Buzlu lazer uygulaması yaptırmaya karar veren kişilere, uzmanlar tarafından sorulan sorulardan biri de vücudunun hormonal bozukluğu olup olmadığıdır. Kişinin hormonal problemlerinin olması, yapılan lazer epilasyon işlemlerini etkileyebilir ve istenilen sonuç alınmayabilir. Bunun için bu durumu, işin uzmanı ile birlikte teğet etmeli ve buz lazer tedavisine öyle başlamalıdır. Aynı zamanda, hormon bozukluğu ile ilgili ilaç kullanıp kullanmadığınız da uzman kişi tarafından sorulmaktadır. Bunun nedeni de yine, lazer epilasyon işlemi etkileyecek olabilmesidir. 

Buzlu lazer uygulamasını sağlıklı, hormonal bir bozukluğu olmayan cinsiyet fark etmeden herkes yaptırabilir. Herhangi bir zararı olmayan lazer epilasyon, istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Buzlu Lazer Uygulaması Fiyatları

Buzlu lazer ücretleri, yaptırmayı tercih ettiğiniz kurum veya kuruluşa göre değişmektedir. 

Buz lazer epilasyonun uygulanmasını talep ettiğiniz bölgeye ve yine bölgeye göre verilen seans sürelerine göre de buzlu lazer uygulaması fiyatları değişebilir. Bunun hakkında bilgi edinmek için, internetten araştıracağınız güzellik merkezlerine veya özel hastane kuruluşlarına ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Basın bültenleri