Cilt Güzelliğiniz İçin Hydrafacial Uygulaması ile Tanışın

Son dönemin en gözde cilt bakım uygulaması olan hydrafacial cilt bakımı alanında uzmanlaşmış olan kişiler tarafından el değmeden gerçekleştirilmektedir.

Cilt Güzelliğiniz İçin Hydrafacial Uygulaması ile Tanışın
Yayınlanma Tarihi : 04 Mart 2021 19:36

 Tek bir seansta bile etkilerinin hemen fark edildiği bu uygulama sadece 30 dakika sürdüğü için günlük işleriniz de aksamayacaktır. Gözenekleri temizleyerek cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlayan hydrafacial uygulaması aynı zamanda yaşlanma karşıtı bir bakım olarak da ön plana çıkmaktadır. Hydrafacial vakum başlığı sayesinde ciltte istenmeyen siyah nokta, akne ve leke gibi oluşumları da giderir. 

Halihazırda piyasada benzer amaçlı olarak kullanılan cilt bakımı uygulamalarında lazer ya da iğneli uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar hem ağrılı ve acılı olduklarından hem de ciddi yan etkileri olabileceği için son yıllarda popülerliklerini kaybetmişlerdir. Oldukça gelişmiş bir teknolojiye sahip hydrafacial uygulaması ile tamamen acısız ve ağrısız bir şekilde gerçekleşen cilt bakımının aynı zamanda hiçbir yan etkisi de bulunmamaktadır. 

Hydrafacial uygulamasında kullanılan teknoloji ile ve özellikle de vakum başlığı ile cildin derinlerine kadar ulaşılabilmektedir. Bu derin bölgelerde bulunan ölü hücreler ya dabiriken yabancı maddeler tamamen temizlenir ve cilt tekrar nefes almaya başlar. Nefes almaya başlayan cilt de doğal nem dengesine ulaşarak çok daha canlı bir görünüme kavuşur. Ayrıca hydrafacial serumları ile cildin pek çok sorununun çözülmesi hedeflenir. 

Hydrafacial Uygulama Aşamaları

Hydrafacial uygulaması temel olarak dört aşamadan oluşmaktadır. Birbirini takip eden bu aşamaların her birinin tek seansta uygulanması gerekmektedir. Bu aşamalar sırası ile temizleme, glikolik soyma, ekstraksiyonlar ve serum infüzyonu olarak adlandırılır. 

Hydrafaical uygulaması kişiye özel bir planlamadır. Dolayısıyla uygulama öncesinde uzman bir kişi tarafından cildin detaylı analizi yapılır. Bu analiz sayesinde uygulamada kullanılacak solüsyonlar tespit edilir. Doğal Hydrafacial solüsyonları cildin problemini çözmek için geliştirilen özel maddelerden oluşur.

Solüsyonlar cilde vakum başlık ile iyice yedirilerek uygulanmaktadır. Bu işlemden sonra uygulana soğuk şok ile solüsyonlar cilde hapsedilir ve böylece solüsyonun etkileri daha fazla ortaya çıkar. Son aşamada uygulanan LED terapisinin ise iki faydası bulunmaktadır. Öncelikli olarak LED terapisi ile cilt uyarılır ve ayrıca ciltte bulunan mikroorganizmaların ölmesi sağlanır. 

Daha önce de belirttiğimiz gibi tüm hydrafacial uygulama aşamaların tek bir seansta tamamlanması gerekmektedir. Seans süresi ortalama olarak 30 dakika sürse de uygulamanın yapıldığı kişinin ihtiyacına göre seans süresi 90 dakikaya kadar uzayabilmektedir. 

 

Hydrafacial Etkisini Hemen Gösterir

Hydrafacial cilt bakımı her mevsim yapılabilen bir uygulama olduğu için ciltte görülen mevsimsel kuruluk gibi sorunların çözümü için de oldukça etkilidir. Bu uygulama ile cildiniz tüm bir yıl boyunca sağlıklı ve canlı görülebilmektedir. 

Hydrafacial uygulamasını ön plana çıkaran en önemli özellik ise ciltte istenen sonucun ortaya çıkması için belirli bir süre beklemenin gerekmemesidir. İlk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlayan hydrafacial cilt bakımı, tekrarlayan seanslarda etkisini arttıracaktır. 

Hydrafacial cilt bakımı ile derinlemesine temizliğin sağlandığı cilt hemen çok daha sağlıklı görünmeye başlar. Tekrarlayan seanslarda her seferinde daha çok beslenen ciltte ise oldukça uzun sürecek canlılık ve sağlıklı görünüm elde edilmiş olur. 

Hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulanabilen hydrafacial cilt bakımı temel olarak tıkalı gözeneklerin açılmasını hedefler. Özellikle makyaj yapan kadınlarda cilt gözenekleri daha çabuk tıkansa da gözenek tıkanıklığı yaştan ve cinsiyetten bağımsız olarak herkesin problemidir. Bu sebeple cildin gözeneklerinin açılmasında oldukça etkili olan hydrafacial cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler arasında popülerliğini arttırmaktadır. 

 

Hydrafacial Cilt Bakımının Sağladığı Avantajlar

Hydrafacial cilt bakımı geleneksel yöntemlere göre tamamen acısız ve ağrısız bir cilt bakım yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır. Ayrıca geleneksel yöntemler yan etki profili açısından da oldukça avantajsızken hydrafacial uygulamasının hiçbir yan etkisinin olmaması da uygulamayı ön plana çıkarmaktadır. 

Uygulama esnasında cilt hiçbir şekilde tahriş edilmez. Bu sebeple de seanstan sonra ciltte herhangi bir kızarıklık, şişlik ya da ödem oluşması beklenmemektedir. Uzun süreli canlılık ve sağlıklı bir görünüm kazandıran hydrafacial cilt bakımı aynı zamanda cildin çok daha genç görünmesini de sağlayacaktır. 

Hydrafacial cilt bakımının en önemli avantajlarından biri de her cilt tipinde güvenle kullanılabilir olmasıdır. Hemen her yaştan kişiye rahatlıkla uygulanabilen hydrafacial cilt bakımı aynı zamanda ciltteki ince kırışıklıkların giderilmesinde de oldukça etkilidir. 

Ciltte oldukça sık karşılaşılan problemlerden biri de cilt gözeneklerinin tıkanıklığından kaynaklanan cilt rengi tonu eşitsizlikleridir. Gözeneklerin derinlemesine temizlenerek açılmasını sağlayan hydrafacial uygulaması bu problemin çözülmesi için de oldukça etkilidir. 

Cilt bakımı uygulamalarının çok ciddi bir kısmı için önemli bir zaman ayrılması gerekmektedir. Seansları oldukça uzun süren bu uygulamalar kişilerin gündelik hayatlarından ciddi bir zamanın çalınması anlamına gelmektedir. Ancak hydrafacial seansları sadece 30 dakika sürdüğü ve akabinde de gündelik hayata hemen dönülebildiği için bu uygulamanın oldukça konforlu olduğunu söylemek mümkündür. 

 

Hydrafacial: Zararsız Bir Cilt Bakımı

Hydrafacial’ın zararı var mı sorusu sıklıkla sorulan bir sorudur. Akne, sivilce, renk tonu farklılığı,ince kırışıklıkların giderilmesi gibi pek çok önemli cilt problemini çözen hydrafacial uygulamasının hiçbir zararı olmadığı gönül rahatlığı ile söylenebilir. FDA onaylı olan ve hakkında pek çok klinik çalışma buluna hydrafacial cilt bakımı yan etkisinin olmaması ile de son yıllarda oldukça tercih edilir hale gelmiştir. 

Hydrafacial vakum başlıkları ile cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanır. Tamamen ağrısız ve acısız olan bu uygulamada tek seansta bile etkili sonuçlar alınmaktadır. Ayrıca uygulamada kullanılan solüsyonlar ile pek çok farklı cilt rahatsızlığının tedavi edilmesi sağlanmıştır. 

Her ne kadar hydrafacial uygulamasında hiçbir yan etki görülmese de aşırı hassas ciltler çok nadir de olsa kızarıklık yaşayabilirler. Bunun önüne geçilmesi için uygulamanın yapıldığı gün cildin yıkanmaması ve yüze makyaj yapılmaması önerilir. Makyaj konusu önemli bir konudur. Makyaj yaparken cildiniz için doğru olmayan malzemelerin kullanılması ve kimyasal ağırlıklı makyaj malzemelerinin kullanılması cilt gözeneklerinin daha çabuk tıkanmasına yol. Açar. Bu sebeple hydrafacial uygulamasından sonra kullanılan makyaj malzemesine dikkat etmek uzun süreli bir etki için önemlidir. 

Hydrafacial uygulaması akne ve sivilce tedavisi için uygulandığı zaman 6 ya da 8 seans gibi bir seans sayısına ihtiyaç olmaktadır. Ancak bu tedavi tamamlandıktan sonra da hydrafacial cilt bakımı yaptırılmaya devam edilmesi cildin sağlığının korunması açısından tavsiye edilir. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Basın bültenleri