TDP’Lİ AKGÜN: EMEKÇİLERİ ARTIK GÖRMEZDEN GELMEYİN

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, EYT’lilerin mağduriyetlerinin hala devam ettiklerini belirterek, staj ve çıraklık mağdurlarının iktidar tarafından görmezden gelindiğini ifade etti.

TDP’Lİ AKGÜN:  EMEKÇİLERİ ARTIK GÖRMEZDEN GELMEYİN
Yayınlanma Tarihi : 25 Ocak 2023 20:47

EYT, çıraklık ve staj sorunuyla ilgili yaptığı çalışmalarla milletin sesi olan TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, EYT, çıraklık ve staj mağdurlarının sorunlarını bir kez daha dile getirdi. İktidarın, staj ve çıraklık mağduriyetini görmezden geldiğini söyleyen Akgün, “Yıllarca alın teri döken ve ülke ekonomisine katkı sağlayan emekçilerimizin sesini hala hükümet duymamazlıktan geliyor. Staj ve çıraklık kazanılmış bir haktır. Milletimiz bu hakkın görmezden gelinmesinin hesabını 14 Mayıs’ta hesabını sandıkta soracak. Staj ve çıraklık mağdurlarının artık sesini duyun. Seçim yaklaştık artık yasayı çıkarın. Emekçimizin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. Çocuk yaşta çalıştılar onlar görmezden gelinemez. TDP olarak iktidarımızda bu mağduriyete son vereceğiz. Staj ve çıraklık mağdurları müjde bekliyor."  dedi.


EYT İÇİN ARTIK NEYİ BEKLİYORSUNUZ?


Müjde diye açıklanan EYT ile ilgili de henüz bir somut adım atılmadığını belirten Akgün, “EYT mağduriyeti hala devam ediyor. Neyi bekliyorsunuz? İnsanları borçlanmaya soktunuz? 14 Mayıs’ta biz geleceğiz ve bu mağduriyeti siz bitirmezseniz biz bitireceğiz.“ diye konuştu.

Basın bültenleri