Spor Spikeri önce sordu sonra özür diledi! TRT Spor'da yayınlanan Spor Artı Programının Sunucusu Cansu Canbaz'ın gafı sosyal medyada yankı buldu!

Spor Spikeri önce sordu sonra özür diledi! TRT Spor'da yayınlanan Spor Artı Programının Sunucusu Cansu Canbaz'ın gafı sosyal medyada yankı buldu!

TRT Spor'da yayınlanan Spor Artı Programının Sunucusu Cansu Canbaz öyle bir soru sordu ki bu gafını sosyal medya affetmedi. Spor Spikeri açıklama yapmak zorunda kaldı, özür mesajı yayınladı. Mesut Özil'i hedef alan soru neydi?

TRT Spor spikerinin sorusu izleyenleri şaşkınlığa uğrattı. TRT Spor kanalında yayınlanan Spor Artı'yı sunan Cansu Canbaz, Erdoğan Arıkan'a öyle bir soru sordu ki sosyal medya çalkalandı!

"Milli takımda oynayacak mı?"

TRT Sporun ekranlarına gelen Spor Artı programının sunucularından olan Cansu Canbaz, Erdoğan Arıkan'a Mesut Özil ile alakalı bir soru yöneltti. Almanya vatandaşı olan Mesut Özil daha önce defalarca kez Alman Milli Takım forması giydi ancak Canbaz, Arıkan'a Mesut Özil'in Türk Milli Takımı'nda oynayıp oynayamayacağını sordu.  Sosyal medya kullanıcıları TRT gibi bir kanalda spor spikerliği yapan birinin bu kadar basit bir şeyi nasıl bilmez diyerek tepkilerini ortaya koydu. Canbaz ise bir özür mesajı yayınladı.

Arıkan açıkladı

Bir futbolcu sadece bir milli takımda oynayabilmekte. Almanya vatandaşı olan Mesut Özil de sadece Almanya Milli Takımı'nda yer alabilir. Ancak sunucu bunu bilmediği için Arıkan'a Mesut Özil Türkiye'ye gelince Milli Takımda oynayabilecek mi şeklinde bir soru yöneltti. Arıkan da soruya yanıt olarak Özil'in yine Almanya Milli Takımı'nda oynayabileceğini, Fenerbahçe'ye gelse bile Türk Milli Takımı'nda olamayacağını aktardı.

Özür mesajı yayınladı

Sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine ise Canbaz bir özür mesajı yayınladı. Kendisini acımasız şekilde her seferinde eleştirdiğini açıklayan Canbaz, her hatasını bir tecrübe olarak gördüğünü dile getirdi. Tecrübelerini ise bir basamak olarak gören Canbaz, yanlış anlaşılma sebebiyle özür dilediğini duyurdu. Anlayışınız için teşekkür ederim ifadelerini kullanan Canbaz, herkese iyi geceler dileyerek mesajını sonlandırdı.