Altın madalya kazanan Milli Sporcumuz Kerem Kamal ilk mesajıyla alkışları topladı

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 60 kiloda altın madalya kazanan milli güreşçi Kerem Kamal yaşadığı mutluluğun ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Altın madalya kazanan Milli Sporcumuz Kerem Kamal ilk mesajıyla alkışları topladı
Yayınlanma Tarihi : 03 Nisan 2022 18:43

Kerem Kamal adını Avrupa medyasında altın harflerle duyurdu. Kazandığı Altın madalya ile Türk toplumunda büyük sevinç yaratan Kerem Kamal bu sevincini gazetecilerle paylaştı. Yaptığı açıklamalar adeta sosyal medyada gündem oldu.

HERKESİN GÖZÜ ÖNÜNDE ALTIN MADALYA KAZANAN MİLLİ SPORCU SÖZ VERDİ

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 60 kiloda altın madalya kazanan milli güreşçi Kerem Kamal, Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanma sözü verdi.

Macaristan'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda milli güreşçi Kerem Kamal, grekoromen stil 60 kiloda altın madalya kazandı. Kamal, 60 kilo finalinde Bulgar Edmond Armen Nazaryan ile karşılaştı. Rakibini 5-0 mağlup eden Kerem Kamal, büyüklerde ilk kez Avrupa şampiyonu oldu. Kerem, mücadele sonrasında Türk bayrağıyla minderde şampiyonluk turu attı.

Müsabakanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kamal, "Ben son 4 senedir büyükler Avrupa'da madalya alıyordum. İlk sene üçüncü, 2. ve 3. senelerde ikinci oldum. Bu sene şampiyonluk oldu. Büyükler ilk altın madalyam. Bu başlangıç olur.

Elimden geldiğimce bütün gücümü antrenmanda ve dışarıda örnek sporcu olarak yaşamak istiyorum. Çok şükür burada altın almayı başardım. Dünya Şampiyonası, 2024 Paris Olimpiyatları var. 2020'de Tokyo'ya katılmıştım.

Tribünün önemini anlıyorum. Umarım yeni federasyonumuz ve hocalarımızla yeni bir sayfa olur. Benim burada olmamı sağlayan Süleyman Güngör hocamın ellerinden öpüyorum. Ben de buradan söz veriyorum. Dünya şampiyonu olabilmek için elimden geleni yapacağım ve madalyayı ülkeme kazandıracağım" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı