Galatasaray Başkanı Burak Elmas seçimlerin iptal edilmesiyle ilgili ilk kez konuştu

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, 30 Nisan'da yapılması planlanan ve daha sonra iptal edilen olağanüstü seçim genel kurulunu yapmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını belirterek hakkındaki iddialara sert sözlerle yanıt verdi.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas seçimlerin iptal edilmesiyle ilgili ilk kez konuştu
Yayınlanma Tarihi : 30 Nisan 2022 01:21

Galatasaray'da tartışmalara yol açan seçim iptali kararına tepkiler dinmek bilmiyor. İstifası da istenen Burak Elmas kendini savundu. 

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, 30 Nisan'da yapılması planlanan ve daha sonra iptal edilen olağanüstü seçim genel kurulunu yapmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyledi.

Burak Elmas'ın konuyla ilgili açıklamasında kullandığı ifadeler şu şekildeydi.. 

"Biz seçimleri yapmak adına elimizden gelen her şeyi yaptık"

Galatasaray'ın ciddi anlamda kaosun içine itildiğini vurgulayan Elmas, "Bu kaosu yapanlarla, bu kaosu takip ederek devamını sağlamak isteyenlerle bütün camiamız mücadele etmeli. Burada birçok spekülasyon da üretilerek özellikle sosyal medyada, taraftarlarımızın da yanlış yönlendirilmeye çalışıldığını görüyorum. "İstifa etsin, seçim devam eder" diyorlar. Tüzüğümüzde istifa veya idari ibrasızlık yapılacak her türlü seçimin 1 ay müddeti var. İstifa ne sağlar, kulüp başsız kalır. Galatasaray birçok kararın eğer başkan ve yönetim kurulu üyesi olmasaydı, Galatasaray başsız kalır, çok ciddi kararlarda karar alamazdı. Galatasaray bugüne kadar çok olağanüstü seçim oldu. Galatasaray tarihinde resmen istifa etmiş 1 başkan vardır. Seçimlerin önünü açmak için böyle istifaya gerek bulunmuyor. Biz seçimleri yapmak adına elimizden gelen her şeyi yaptık" şeklinde konuştu.

 

Kaynak:Haber Kaynağı