Spor Yorumcusu Rıdvan Dilmen TRT'den Aldığı Gerçek Rakamı Açıkladı

Vatandaş ve kurum beni bu ekranda görmek istedi diyen TRT Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen aylık 710 bin TL maaş alıyor iddialarına yanıt verdi.

Spor Yorumcusu Rıdvan Dilmen TRT'den Aldığı Gerçek Rakamı Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 18 Eylül 2021 23:46

Rıdvan Dilmen sosyal medyanın ve muhalefetin gündemine oturan maaş iddialarıyla ilgili konuştu. TRT ekranlarında spor yorumculuğu yapan Rıdvan Dilmen hakkında bomba bir iddia gündeme getirilmişti.

TRT ekranlarından Rıdvan Dilmen'in  yıllık 8,5 milyon TL, aylık 710 bin TL maaş aldığı öne sürülmüştü.

Tartışmalar hızla büyüyünce Rıdvan Dilmen suskunluğunu bozdu.

İddiaların yalan olduğunu açıklayan Rıdvan Dilmen para almadan çalıştığını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklamasında Dilmen "TRT'de 3. yılım toplamda. 1 TL para almadım. Almayı da düşünmüyorum. Çünkü ben ekmeğimi yedim çok şükür. Yalanlarla, iftiralarla olmaz. Sözleşmem de yok. Sağ olsunlar beni bu ekranda görmek istediler. Hem kurum, hem vatandaş sağ olsunlar." ifadelerine yer verdi.

TRT NE DEDİ?

Öte yandan TRT yönetimi de basında çıkan iddiaları art niyetli olarak nitelemiş ve iftira olarak değerlendirmişti.

TRT yaptığı kurumsal açıklamada ''Rıdvan Dilmen ve TRT bünyesinde yer alan diğer spor yorumcularının ücretlerine dair ortaya atılan rakamlar asla doğru değildir, akıl ve mantık dışıdır, haksız bir şekilde ithamda bulunan kişilerin hayal ürünüdür'' ifadelerine yer vererek söz konusu haberleri kesin bir dille yalanlamıştı.

ORHAN YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Gerek TRT yönetimi gerekse Rıdvan Dilmen'in sert açıklamasıyla yalanlanan iddiayla ilgili olarak Gerçek Gündem'de yer alan habere göre:  spor yazarı  Orhan Yıldırım, sosyal medya hesabından "Özel kanal, gazete şu bu verse kimseyi bağlamaz. Ancak halkın sırtından yayın yapan TRT,  Rıdvan Dilmen’e yıllık 8,5 milyon lira ücret veriyor ise, bunu sorgularız. Ekranda asgari ücreti diline dolayan birine, bu rakamları nasıl ve hangi hakla verebiliyorsunuz Sn. Zahid Sobacı" paylaşımını yaparak bomba bir iddiada bulunmuştu.

TRT MAHKEMEYE GİDİYOR

Öte yandan Rıdvan Dilmen ve TRT hakkındaki iddialar nedeniyle TRT yönetimi yargıya başvuracağını açıkladı. TRT yönetimi Söz konusu yalan ve iftiraları sistematik şekilde üreten, yayan ve işin doğrusunu araştırmaksızın haber yapanlara karşı hukuk yoluna gidilecektir açıklaması yaparak atacakları adımı resmen duyurdu