Süreyya Ayhan'a Öğretmenlik ataması! yeni görevi belli oldu

Eski milli atlet Süreyya Ayhan Kop, son atamalarla birlikte öğretmen oldu..

Süreyya Ayhan'a Öğretmenlik ataması! yeni görevi belli oldu
Yayınlanma Tarihi : 08 Eylül 2021 17:58

Türkiye'nin önemli yeteneklerinden biri olan Süreyya Ayhan yıllar sonra beklenmedik bir haberle gündeme geldi. Uzun bir süredir medyada yer almayan Süreyya Ayhan en büyük hayaline kavuşarak öğretmen oldu. Sevincini de sevdikleriyle paylaşan Süreyya Ayhan kısa sürede medyanın da gündemine oturmayı başardı. 

Eski milli atlet Süreyya Ayhan Kop, Ankara’nın Çubuk ilçesindeki Yavuz Selim Ortaokulu’na beden eğitimi öğretmeni olarak atandı.


Hürriyet'ten Zülal Atagün'ün haberine göre, Ayhan, 3 ay önce Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ‘milli sporcu’ kontenjanından beden eğitimi öğretmenliği kadrosuna alındı.


Önümüzdeki günlerde ders başı yapacak olan 42 yaşındaki Süreyya Ayhan, “Beden eğitimi öğretmeni olmayı çok istiyordum. İstediğim şey gerçek oldu. Ankara’da bir okula atandım. Çok heyecanlıyım. Müdür bey ve yardımcılarıyla bugünlerde çok yoğun çalışıyorum. Her şeyin güzel olacağına inanıyorum. Umarım herkes için hayırlı olur” dedi.


Atletizmde ilk altın madalya


Süreyya Ayhan Kop, 1978 yılında Çankırı’da doğdu. Amatör atlet babasının desteğiyle lise yıllarında atletizmle tanıştı. Liseden sonra Kahramanmaraş Spor Akademisi’ne başladı. 1992’de şimdiki eşi Atletizm Antrenörü Yücel Kop ile tanıştı ve onunla çalıştı.

Süreyya Ayhan'a yeni görevinde Ulusal Post olarak başarılar dileriz. Yolu Açık olsun