TFF İhaleyi İptal Etti, Digiturk ile Sözleşme Uzatmaya Karar Verdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin olarak, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının 2 yıllığına Digitürk'e verilmesine karar verdi.

TFF İhaleyi İptal Etti, Digiturk ile Sözleşme Uzatmaya Karar Verdi
Yayınlanma Tarihi : 24 Haziran 2022 02:24

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin düzenlediği yayın ihalesini bazı nedenlerden iptal ederek, Digitürk ile 2 yıllık sözleşme imzalamaya karar verdi.

Anadolu Ajansı'ndan Yunus Kaymaz'ın haberine göre; Yönetim kurulunun, daha önce oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Komisyonundan 7 üyenin ayrılmış olması nedeniyle komisyonun işlevini yapamaması, İstekli'lerin ihale şartnamesindeki şart ve koşullara uygun teklif vermemesi, bazı paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve yayın sektöründeki koşullar nedeniyle, 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin yayın ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar verdiği aktarıldı.

Açıklamada, transfer sezonunun açılması ve kulüplerin transfer döneminde sağlıklı bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir süre kalması nedeniyle yeniden bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN Media Group ile 2 yıllık uzatma sözleşmesi yapılmasına oy birliği ile karar verildiği belirtildi.

Sözleşmenin imza töreni yarın TFF'nin Riva'daki idari merkezinde saat 10.00'da düzenlenecek.

Kaynak:Haber Kaynağı