TRT'den Tepkiler Gelince İzmir Marşı Açıklaması Geldi! Bakın Niye öyle oldu

TRT ekranlarında Filenin Sultanları’nın yarı final kutlamalarında salonu İzmir Marşı ile inlettiği anların yayınlanmaması tepki çekmişti. TRT bu eleştirilere yanıt verdi..

TRT'den Tepkiler Gelince İzmir Marşı Açıklaması Geldi! Bakın Niye öyle oldu
Yayınlanma Tarihi : 01 Eylül 2021 20:21

TRT yönetimi eleştirilerin sayısı artınca açıklama yapmak zorunda kaldı. Sosyal medyadan çok sayıda vatandaş tepki göstermişti. Bir çok vatandaş ise İzmir Marşı videosu paylaşarak tepkilerini gösterdiler.

TRT yönetimi ise tepkilere kayıtsız kalmadı ve bir açıklama yaptı.. 

Sözcü'de yer alan habere göre: Filenin Sultanları’nın  yarı final kutlamalarında salonu İzmir Marşı ile inlettiği anların TRT ekranlarında yer bulmaması tepki çekmişti.

GENEL MÜDÜRDEN AÇIKLAMA

TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı, konuya ilişkin “Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın yayın formatı gereği her maç sonrası olduğu gibi Türkiye-Polonya maçı sonrasında da yayıncı kuruluş ekrana maça ilişkin detaylı grafikleri yansıtmıştır.

Grafiklerin ekrana getirilmesi sırasında İzmir Marşı da alt ses olarak ekrana yansımıştır” dedi.

iha-20210831aw407006-4.jpg

NE OLDU?

A Milli Kadın Voleybol Takımı'mızın Avrupa Voleybol Şampiyonası çeyrek finalinde Polonya’yı 3-0 yenmesi Türk dünyasını sevince boğmuştu.

Millilerimiz de galibiyeti İzmir Marşı eşliğinde kutlamış ve marş devlet televizyonunda net bir şekilde yayınlanmamıştı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı