Zeliha Ağrıs, Avrupa Taekwondo Şampiyonluğu'nu Kazandı

İngiltere'nin Manchester kentinde düzenlenen Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda milli sporcu Zeliha Ağrıs, İspanyol rakibi Maria Perez Parrado'yu 8-6 yenerek adını tarihe yazdırdı.

Zeliha Ağrıs, Avrupa Taekwondo Şampiyonluğu'nu Kazandı
Yayınlanma Tarihi : 20 Mayıs 2022 19:04

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Ülker Metro'nun desteklediği Zeliha Ağrıs, Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nın finalinde Avrupa Şampiyonluğu'nu kazandı.

Ülker'den yapılan açıklamaya göre, Zeliha Ağrıs, İngiltere'nin Manchester kentinde düzenlenen Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda, kadınlar 53 kiloda İspanyol Alma Maria Perez Parrado'yu final müsabakasında 8-6 yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zeliha Ağrıs, şu ifadeleri kullandı:

"Büyükler Avrupa Şampiyonası'nda ülkemi en iyi şekilde temsil ederek altın madalya kazandım. Başta beni buralara kadar getiren, düştüğümde, kalktığımda, her zaman yanımda olan Ali Şahin hocama, desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu’na, Türkiye Taekwondo Federasyonu’na, sponsorum ve ailem olan Ülker'e teşekkür ederim.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda bu mükemmel duyguyu ülkemle birlikte yaşadığım için mutluyum. Avrupa Taekwondo Şampiyonası’na katılan, madalya alan tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Müsabakaları devam eden arkadaşlarıma da başarılar diliyorum."

Kaynak:Haber Kaynağı