Su İçemiyorum Diyenlere Her Gün iki Litre Su İçirecek Tavsiyeler!

Su İçemiyorum Diyenlere Her Gün iki Litre Su İçirecek Tavsiyeler!

Su içemiyorum, tadını sevmiyorum ya da bir türlü istemiyorum diyenlere müjde. Bu tavsiyelerle her gün iki litre su içmeye başlayacaksınız! Su içmek için bunları yapın ve nasıl vazgeçemediğinizi görün!

Su içemeyenlere tavsiyeler... Kimileri çok hızlı bir şekilde günlük iki litre kadar su içme alışkanlığı edinseler de kimi insanların içi nedense suyu hiç almıyor. Su içtiklerinde tadını beğenmeyip yarıda bırakabiliyor. Bunun olmaması için aslında bir dizi tedbir almak gerekiyor.

Midenizde bir sorun olabilir

Su içemeyenlerin en büyük şikayeti, suyun midelerinde büyük bir şişkinliğe yol açtığı hissidir. Bu his aslında normal ama aşırı bir hassasiyet varsa mide şikayetleri ile ilgili bir doktora görünmek gerekebilir. Bazı durumlarda da bu şişkinlikle karşı karşıya kalınabilir. Örneğin ayakta ve çok hızlı su içerek ya da aç karnına ve çok fazla su içerek midenizde bir şişkinlik hatta kramp hissi yaşayabilirsiniz. Bu duruma karşın, su içmeyi kısa aralıklarla yapmak mühimdir. Tek seferde bir litre su içeceğinizde saatte bir bardak ya da yarım bardak tüketebilirsiniz. Hatta bunu yudumlara bile bölebilirsiniz. 

Su şişeniz olsun

Çünkü su içemeyen bazı kişiler de günü tamamladıklarında su içmediklerini hatırlıyor. Su ihtiyacını bazen yediklerimizden sağlıyor ve çok susamadan su içmiyoruz ancak bu özellikle böbrekler için çok sağlıksız. Alışkanlık edinmek adına yanınıza mutlaka bir su şişesi alın. Son dönemlerde epey popüler olan su şişelerinin de cam olanlarını tercih etmek daha sağlıklı bir tercih olacaktır.

Suyun da bir tadı var

Su içemeyenlere tavsiyelerimizden bir diğeri de suyun tadı ile ilgili. Suyun pH oranı tadına da etki edebilir. Ya da suyun doğal olup olmaması suyun tadıyla ilişkili bir fikir verebilir. Ancak bu durumda tamamen damak zevkinize bakın. Çeşit çeşit suları alıp tek tek deneyin. Hangisinin daha lezzetli olduğuna karar verice o marka suyu içmeye devam edin. Musluk suyu çoğunlukla kötü olacağı ve kokacağı için tercih edilmemeli.