Su içerken yaptığınız bu hatayı terk etmelisiniz! Uzmanlar bilinmeyen tehlikeyi açıkladı..

Su içerken yaptığınız bu hatayı terk etmelisiniz! Uzmanlar bilinmeyen tehlikeyi açıkladı..

Çevremizdeki yaşlılardan hep duymuşuzdur suyu ayakta değil oturarak için diye aslında bir bildikleri varmış...

Suyu ayakta içmeyin diye uyaranlar haklı çıktı! Çoğu zaman dikkate etmeden suyu bardağa doldurur, içeriz ve bir zararı olmadığını düşünürüz ancak öyle değilmiş.

Midenin insanın duruş pozisyonuna göre şekil aldığını söyleyen doktorlar, midenizin oturduğunuzdaki haliyle ile ayakta olduğunuz halinin aynı olmadığını söylüyor. Böylece ayakta bir sıvı tükettiğinizde içtiğiniz içecek direk 12 parmak bağırsağınıza geçiyor buradan da atılıyor. 

Ayakta içilen Suyun Vücuda Faydası Yok!

Ayakta içtiğiniz her sıvı midenin küçük eğriliğinde bulunan mide caddesi olarak da ifade edilen oluktan geçerek mide çıkışından direk 12 parmak bağırsanıza geçiyor. Midede kalmayan sıvı ne midenize ne de vücudunuza faydası olmuyor.

Ancak suyu oturarak içtiğinizde sıvı önce midede birikiyor ardında asitle birleşerek mikropları yok ediyor ardından 12 parmak bağırsağına geçiyor. Tabi bu arada siz almanız gereken faydalı kısmı almış ve geri kalanını atmış oluyorsunuz. oturarak içtiğiniz her bardak su ile kolera da dahil olmak üzere birçok hastalığa yakalanmaktan kurtulmuş oluyorsunuz.

İnsanlar için hayati önem taşıyan suyun faydalarına baktığımızda ise; 

Su öncelikle yaşamımızı sürdürebilmemiz için gerekli olan yegane besin. Bunun dışında ise, yemeklerden önce bir bardak içildiğinde iştahınızı azaltıyor ve kilo vermenize yardımcı oluyor. Kaslarınızın çalışmasını kolaylaştırır ve kalp krizi riskini önlemeye yardımcıdır. Günde 2 litre tüketilmesi gereken su yeterli miktarda alınmadığında %85'i su olan beyinin  hareketlerini yavaşlatıyor. Ancak tabi sadece beyinle kısıtlı değil yeterli miktarda alınmayan su tüm vücut hareketlerini azaltıyor.

Kaslarınızın yüzde 75'i kemiklerinizin yüzde 22'si kanınızın yüzde 83'ü su ile doludur. Yeterli miktarda su tüketilmediğinde vücut halsiz ve yorgun hisseder. Baş dönmeleri ve bitkin hissetmek de yeterli miktarda su tüketmediğinizin işareti olabilir.

Her gün maskeler ve kremlerle gençleştirmeye çalışılan cildin en temel ihtiyacı sudur aslında. Biten günün ardından ılık su ile yüzünüzü yıkamak hem nem dengesini sağlamanızda yardımcı olur hem cildinize parlaklık verir hem de gün boyu maruz kaldığınız kirli havanın etkisini temizler..

Bu siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz!