Sucuktaki hile mide bulandırıyor anlamak için ise elinize alın ovuşturun bu görüntü oluşursa yemeyin

Sucuktaki hile mide bulandırıyor anlamak için ise elinize alın ovuşturun bu görüntü oluşursa yemeyin

En çok yediğimiz yiyeceklerden birisi kuşkusuz Sucuktur. Sucuktaki hile ise korkutucu boyutlarda. Peki hileli sucuk nasıl anlaşılacak? Bu bilgileri sizlere veriyoruz..

Gıdada hilecilerin ardı arkası kesilmiyor. Sağlığımızı tehlikeye atan sahtekarlar en çok hileyi ise sucukta yapıyor.

Güvenilir marka veya yerlerden almadığınız sucuklar sağlığınızı tehlikeye atıyor. Midenizi yakıyor ve bağırsak sağlığınıza zarar veriyor.

Hileli sucuğu anlamanın ise çok basit yöntemleri var. Ulusalpost hileli sucuk nasıl olur araştırdı ve çok çarpıcı bilgileri tespit etti.

HİLELİ SUCUK NASIL ANLAŞILIR?

Hileli Sucuk ilk olarak çabucak dağılan sucuktur. Eğer sucuk pişerken çok fazla yağ bırakıyor ve yağı çabucak donuyorsa bu tehlikelidir. 

Kaliteli bir sucuk üzerinde dilimlenirken mozaik olmaması gerekir. Dıştan baktığınızda rengi kırmızımsı kahverengi olmalıdır. Kesildiğinde orta arasında belirgin renk farkı olmamalıdır. 

Unutmayın kaliteli bir sucuk pişerken aşırı yağ bırakmaz! Ayrıca sucuk piştikten sonra çabucak donmaz...

Ayrıca sucuğu pişirirken tavada küçülmeye başlıyor ve ağzınızda dağılmaya başlıyorsa o sucuk üzgünüz ama  hilelidir sakın yemeyin!.. Suni olarak kırmızı tonlar içerek ve çok yumuşak olan nemli olan sucukları mutlaka bırakın ne yiyin ne de satın alın!

Öte yandan aldığınız kaliteli sucukları kullandıktan sonra mutlaka buzdolabında ve sıkı bir poşetle sararak saklayın. Eğer düzgün bir şekilde saklamazsanız küflenme ve bozulma gibi sorunlar oluşabilir..

Yüzde 100 dana etinden yapılması gereken sucuğu kaliteli yerlerden ve kaliteli markalardan almaya dikkat edin.

Eğer satın aldığınız sucuğu ovuşturduğunuzda bulgur gibi dağılma varsa o sucuğu hemen bırakın asla yemeyin yedirmeyin!..

Ucuz diye satın aldığınız sucuk sağlığınızı olumsuz anlamda etkileyebilir ve size zarar verebilir!.

ULUSALPOST- AKTİF LİNK VERİLMEDEN KAYNAK VERİLSE BİLE HABERİ ALINTILAMAYIN!..

En Yeniler