Süt banyosunun ardından bir skandal daha! Bu kez görüntüler Kırklareli'den

Süt banyosunun ardından bir skandal daha! Bu kez görüntüler Kırklareli'den

Geçtiğimiz aylarda Konya'da bir süt toplama merkezinde yaşanan yıkanma görüntülerinin ardından bir skandal da Kırklareli'nden geldi. Döner Paketleme işçisi...

Geçtiğimiz aylarda Konya'da bir süt toplama merkezinde yaşanan olayda bir işçi süt kazanının içerisine girip yıkanmış diğer işçi arkadaşı da bu görüntüleri kaydetmişti. Toplumda geniş yankı bulan ve uzun süre tartışılan konunun ardından işçiler önce tutuklanmış ardında da serbest bırakılmıştı. 

Bu kez görüntüler Kırklareli'nden geldi. Görüntüler farklı olsa da sonuç aynı! Halk sağlığının hiçe sayıldığı görüntülerde bir döner paketleme firmasında çalışan işçinin, paketlemesi gereken döneri alıp ağzına götürdüğü ve etlerle oynadığı görüntüleri düştü.

Görüntüler sosyal medya aracılığıyla ekranlara yansıdı. Döner paketleme işinde çalışan işçiler pandemi koşullarında olunmasına rağmen maskesiz çalışıyor ve hijyen kurallarını hiçe sayıyordu.

100 kg Döner İmha Edildi!

Konya'da yaşanan rezaletin ardından bir skandal da Kırklareli'nde bulunan bir döner paketleme firmasından geldi.

Yaşanan olayda 3 işçi maskesiz ve hijyen kurallarını hiçe sayacak biçimde paketlemesi gereken dönerle oynuyordu. Sosyal medyaya düştükten sonra fark edilen görüntülerde, çalışanlardan birinin etlerle oynadığı ve ağzına götürdüğü görülüyordu. Bu olay tepki çekince hemen açıklama yapan firma önce özür diledi ardından bu etleri imha ettiklerini ifade etmişlerdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın konuya el atmasının ardından 100 kg ete önce el konuldu ardından geniş bir çukur kazılıp gömülerek imha edildi açıklaması gelmişti. Laboratuvara gönderilen etlerin sonucunun gelmesini bile beklemeden imha edildiğini ve halk sağlığının tehlikeye atılmasının affedilmediği belirtildi.

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy konuyla ilgili açıklama yapmış ve 100 kg ete el koyup imha ettiklerini döner bantlarını da mühürlediklerini belirtmişti. Halkın sağlığı ile oynayan tüm işletmelere gerekli cezaların verileceğini ifade eden Aksoy, avukatları aracığı ile bu eylemi gerçekleştiren 3 kişi hakkında tüm belgelerle birlikte suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Konya'da yaşanan olayın ardından orada bulunan işçiler hakkında 15 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldığını belirten  İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, bunlara da böyle bir ceza olur herhalde dedi.