Süt ve Süt ürünlerinde ölüme götüren hile! Bu uyarılara kulak verin

Süt ve Süt ürünlerinde ölüme götüren hile! Bu uyarılara kulak verin

Sütün bilinmeyen tehlikesi herkesi çok korkuttu. Uzmanlar uyarıyor, bu niteliklere sahip olan sütler kesinlikle hileli... Hileli süt nasıl anlaşılır? Uzmanlar açıkladı, korkunç gerçekler herkesi tehdit ediyor...

Süt ürünlerindeki şaşırtan hile herkesin ağzını açık bıraktı. Hilekarlar sütün daha yağlı görünmesi için içerisine nişasta ve un katıyorlar! Bu karışımlar ise vücuda öyle bir zarar veriyor ki...

Süt ürünlerini özellikle gözümüzden sakındığımız çocuklarımıza yediriyor içiriyoruz. Faydası saymakla bitmeyen süt, büyüme ve gelişim çağındaki çocuklar için büyük önem taşıyor. İçerisinde bulunan potasyum, fosfor ve protein sayesinde çocukların gelişimini destekleyen bu mucize gıdaya Medical Park Göztepe Hastanesi Diyetisyeni Hülya Çağatay'ın belirttiği üzere hile karıştı.

Takvim gazetesinden Özlem Kamer'e konuşan Çağatay, besin zehirlenmelerindeki büyük faktörün süt ürünlerine karıştırılan hilelerden kaynaklandığını aktardı. Hatta bu söz konusu zarar ölüm riskine kadar büyüyebiliyor.

Yağlı görünsün diye nişasta katıyorlar!

Sütteki bakteri oluşumunun önüne geçilmesi için kullanılan maddelerin, sütte yer alan yararlı bakterileri de öldürdüğünü dile getiren Çağatay, ayrıca süte daha kıvamlı ve yağlı gösterilmek amacıyla un ve nişasta eklendiğini açıkladı. Çağatay, sütün kesilmemesi için de uzun süre kaynatıldığı hilesine de başvurulduğunu dile getirdi.

Anlaşılması güç...

Hangi sütlerden uzak durulması gerektiğine de değinen Çağatay, süt rengindeki morarmalar dikkat çekti ve keskin kokulu sütlerin muhakkak bozulmuş olacağını aktardı. Süte su karıştırıldığında anlaşılmasının daha kolay olduğunu ancak hile yöntemlerinin diğerlerinin anlaşılmasında vatandaşın zorlanacağını aktardı. 

Uzun ömürlü market sütlerinin de zehir saçtığını dile getiren Çağatay vatandaşlara mümkün mertebe ulaşabildikleri doğal sütleri tüketmelerini tavsiye etti.