• BIST 97.955
  • Altın 218,397
  • Dolar 5,3310
  • Euro 6,0607
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 12 °C

Talas Belediyesi'nden Halep’e Yardım Kampanyası

Talas Belediyesi'nden Halep’e Yardım Kampanyası
Talas Belediyesi, Suriye'de ağır bombardıman altında binlerce insanın katledildiği Halep için yardım kampanyası başlattı.

Talas Belediyesi, Suriye'de ağır bombardıman altında binlerce insanın katledildiği Halep için yardım kampanyası başlattı. Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Suriye'de büyük bir insanlık dramı yaşandığını belirterek duyarsız kalmadıklarını belirtti.

Suriye'nin Halep kentinde gözlerimizin önünde büyük bir katliam yaşandığını belirten Başkan Mustafa Palancıoğlu, Kayseri İl Müftülüğüyle birlikte bir kampanya başlattıklarını belirtti.

Halep şehrinde mağdur olan vatandaşların açlıklarını gidermek için başlatılan kampanyaya bütün vatandaşların destek vermesini istediklerini belirten Başkan Palancıoğlu, "Kampanya savaş mağduru insanlarımıza un göndermek amacıyla başlatıldı. 60 tl ye bir torba unu gönderme imkanımız var. Bu cuma müftülüğümüzle birlikte yürüttüğümüz kampanyada toplanan unlar Suriye'nin Halep şehrine gönderilecek. Biz Talas Belediyesi olarak hem personelimiz hem de meclis üyelerimizle birlikte vatandaşlarımızın da katkılarını ortak ederek kampanyaya sahip çıkmak istiyoruz. Oradaki kardeşlerimizin ihtiyacını bir miktarda olsa gidermek için bu kampanyayı başlattık. Benim de katkım bulunsun isteyen tüm vatandaşlarımızı bir torba un göndermek için kampanyaya davet ediyorum. Kampanyaya katılmak isteyenler belediyemizle temasa geçebilirler. Web sitemiz, facebook, twitter gibi sosyal medya üzerinden banka hesaplarına para yatırabilirler. Kampanyanın süresi iki gün gibi kısa bir süre. Destek veren başta İl Müftüğümüz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Başkan Mustafa Palancıoğlu, gün vicdanları harekete geçirme vakti olduğunu belirterek bağış için Vakıf Bank. Talas Şubesinde açılan Halep'e yardım kampanyası için IBAN NO: 670001500158007305375062 veya HESAP NO : 00158007305375062 olarak açıkladı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim