• BIST 96.817
  • Altın 222,205
  • Dolar 5,3655
  • Euro 6,1063
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara -4 °C
  • İzmir 7 °C

'Tamam-Devam' polemiği ile ilgili açıklama

'Tamam-Devam' polemiği ile ilgili açıklama
Son dakika! Bozdağ'dan 'Tamam-Devam' polemiği ile ilgili açıklama

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, sosyal medyada yürütülen 'tamam' kampanyasıyla ilgili açıklama yaptı. Bozdağ "İktidarı Twitter değil, sandık belirler" dedi.


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, sosyal medyadaki "tamam" ve "devam" polemiğine ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Bozdağ şunları söyledi: 

"17-25 oldu FETÖ emniyetin içindeki teröristleri darbeye kalkıştı başaramadı. Ardından seçimler oldu, Kasım seçimlerinde halkımız onlara cumhurbaşkanımızı yedirmedi. En sonunda bildiğiniz gibi darbe teşebbüsü ile cumhurbaşkanımızı ve ailesini yok etmek istediler. FETÖ'nün teröristleri ölüm yağdırmaya kalktı, yine iktidardan cumhurbaşkanımızı indirtmedi. Cumhurbaşkanımızı yedirmedi. Onlar ölüm yağdırırken, yedirmedikleri lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kimseye yedirmezler. 24 Haziran'da emaneti yine cumhurbaşkanımız alacaktır. İktidara gitmenin yolu sandıktan geçer."

"İktidar Twiter'dan değil, sandıktan çıkacaktır. Milletimiz onu nasıl 15 Temmuz'da canı pahasına müdafaa etti ise 24 Haziran'da da onu muhafaza edecektir. Bizim ülkemizin seçimlerinde başka ülkenin değil bizim vatandaşlarımız oy kullanacak. Gerçek de, köy de görünüyor. 24 Haziran'a bir şey kalmadı. Kendinizi çok yormayın. İktidarın yolu milletin helal oylarından geçiyor. Milletin kime tamam, kime devam diyeceğini göreceğiz. Millet, Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a hep durmak yok yola devam dedi. Bir dünya bir araya gelse de milletimiz Erdoğan'ı yedirmeyecektir. Onlar rüya görüyorlar. 24 Haziran rüyalarının kabusa dndüğü gün olacaktır."

Seçimlerin ikinci tura kalmayacağını söyleyen Bozdağ, "Şu anda Cumhur İttifakı dışındakiler seçime kazanacağım diye çıkamıyorlar. Cumhurbaşkanlığı konusunda ittifak yapamadılar. Milletimiz 24 Haziran'ın işini millet, 7 Temmuz'a bırakmaz. Hangi seçimde millet bırakmış?" diye konuştu. 

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim