Tamamen Doğal Yöntemlerle Boğaz Ağrısından Kurtulma Yolları...

Tamamen Doğal Yöntemlerle Boğaz Ağrısından Kurtulma Yolları...

Boğaz ağrısı çekiyor ve koronavirüs yüzünden doktora gidemiyorsanız üzülmeyin. Doğal tedavi yöntemleri ile boğaz ağrısına son verebileceksiniz...

Boğaz ağrısı çekiyor ve koronavirüs yüzünden doktora gidemiyorsanız üzülmeyin. Doğal tedavi yöntemleri ile boğaz ağrısına son verebileceksiniz.

Boğaz ağrısı her zaman tek bir sebebe bağlı olarak gelişmez. Soğuk algınlığına bağlı gelişebilen boğaz ağrısı olabileceği gibi faranjit ya da farklı hastalıklara bağlı olarak da gelişebilmektedir.

Büyük küçük fark etmeksizin herkesin çabucak yakalandığı boğaz ağrısından kurtulmak için size önereceğimiz doğal yöntemleri denemelisiniz. Virüs kaynaklı oluşan boğaz ağrısı maksimum 1 hafta sürdükten sonra geçer. Ancak sürekli devam eden ve geçmeyen bir boğaz ağrısına sahipseniz daha fazla ertelemeden bir hekime danışmanız sizin yararınıza olacaktır.

Boğaz ağrısının neden kaynaklı olduğunu bilirseniz tedavi etmeniz daha kısa sürecektir. Örneğin, faranjit nedeniyle boğazınız ağrıyorsa yumuşatmak için adaçayı ya da ıhlamur içmeniz size iyi gelecektir.

Doğal Tedavi Yöntemleri

  • Viral bir hastalık olan boğaz ağrısını geçirmek için ilk yapmanız gereken elbette gargaradır. 1 çay bardağı ılık suyun içerisine yarım çay kaşığı tuz atıp karıştırın ve bununla boğazınızda barınan virüsü yok edin.
  • Bitkisel çaylar boğazınızı yumuşatarak, boğazınızda oluşan dikenli tel ile sarılmış hissini geçirecektir. İçerisine 1 tatlı kaşığı bal ilave etmeniz de bağışıklık sisteminizi güçlü tutmaya yarayacaktır.
  • Bulunduğunuz ortamdaki havayı nemlendirmek için peteklerin yanına su koymayı ihmal etmeyin. Odada bulunan kuru hava sizi daha da rahatsız edecektir.
  • Bu dönemde sigara tüketiminizi azaltmanız size fayda sağlayacaktır