Tarhana Çorbasını Hastalara Vermeyin - Verildiğinde bakın ne oluyor

Tarhana Çorbasını Hastalara Vermeyin - Verildiğinde bakın ne oluyor

Tarhana Çorbası en çok sevilen çorbalardan birisidir. Peki Hastalara neden verilmemeli ki? İşte ilginç ayrıntılar

Tarhana Çorbası Türkiye'de en çok tüketilen çorbalardan birisidir. Özellikle Tarhana Çorbası Ege ve İç anadolu bölgesinde yaygın olarak tüketiliyor.

Tarhana Çorbasının şaşırtıcı faydalarının yanı sıra hoş bir tadı var: Ancak son günlerde sosyal medyada dolaşımda olan bazı haberler kullanıcıların kafasını karıştırmış durumda.

Bu konuyla ilgili sizin görüşlerinizi gerçekten merak ediyoruz. İçerik altına sizlerde düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Gelelim konumuza..

Hemen hemen her hasta olduğumda anneciğim Tarhana çorbası içmemi öneririr ve yapardı. İnternette tarhanayla ilgili araştırma yaparken tuhaf bir habere rastladım.

Hemen hemen bir çok haber siteside bu haberi kullanmış. Tarhana hastalara vermeyin yazıyor.
Bilgilerde Uzman Diyetisyen Işın Sayın'a ait.

Nekahat dönemindeki hastalara verilen çorbalardan biri olan Tarhanayı geleneksel yöntemlerle pişirdiğinizde, çorbayı içtikten sonra bir takım rahatsızlıklar görülebileceğini söyleyen Uzm. Dyt. Işın Sayın, “Toplumda geniş sayıda hastada, tarhanayı takip eden saatlerde:

Aniden şiddetli acıkma, tatlı veya unlu mamül tüketme arzusu, tahammülsüzlük, uyku bozuklukları, esneme nöbetleri, halsizlik, zihinsel bulanıklık, odaklanma güçlüğü, sinirlilik, duygusal hassasiyet ve alınganlık, öfke kontrolünün elden çıkması gibi reaktif hipoglisemi ile uyumlu belirtiler de beraberinde hortlayabiliyor. Reaktif hipogliseminizin ne kadar şiddetli olduğuna bağlı olarak bu belirtilerin bir kısmı ortaya çıkabilir.Bebek ve çocuklar açısından da, besleyici değerinin yetersiz olduğunu söylemek zorundayım” diye konuştu.

Evet haber bu şekilde devam ediyor :  Oysa bana kalırsa Tarhana oldukça faydalı bir çorba. Geçtiğimiz ay çok ağır bir enfeksiyon geçirdim. Üşütme ve üst solunum yolu enfeksiyonu ister inanın ister inanmayın bol acılı tarhana çorbasıyla kendime gelebildim.

Üstelik tek bir antibiyotik dahi kullanmadım. Kim ne derse desin internette son günlerde bu konu sıkça dolaşında düşüncelerimi yazmak istedim : Bakmayın siz hastalara tarhana çorbası vermeyin diyenlere için kana kana :) Sadık Şimşek : İletişim: https://www.instagram.com/gidilesinet/

Bu Hastalığı Olanlara Ehliyet Verilmeyecek - Alanlar ise... TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
65 Yorum