• BIST 94.499
  • Altın 243,819
  • Dolar 5,9310
  • Euro 6,6059
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 21 °C

Taşeron İşçilerin Kadro Beklentisi

Taşeron İşçilerin Kadro Beklentisi
Hizmet-İş Sendikası Tokat İl Başkanı Resul Demir, yıllık ek yüzde 8 zam oranına ilave olarak sosyal birçok hakkı kazandırdıklarını ifade ederek,...

Hizmet-İş Sendikası Tokat İl Başkanı Resul Demir, yıllık ek yüzde 8 zam oranına ilave olarak sosyal birçok hakkı kazandırdıklarını ifade ederek, "Ancak bizim asıl hedefimiz arkadaşlarımızın kadroya kavuşmasıdır" dedi.

Tokat'ta Erbaa, Zile ve Turhal devlet hastanelerinde çalışan taşeron işçilerin geçtiğimiz hafta yapılan yeni sözleşme ile birçok hakkı elde ettiklerini belirten Hizmet-İş Sendikası Tokat İl Başkanı Resul Demir, Sağlık İl Müdürlüğü, Bayındırlık İl Müdürlüğü ile SGK İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan taşeron işçilerin toplu iş sözleşmelerinin tamamlandığını ve diğer kurumlarla da görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Taşeron işçilerin kadroya alınmaları ve sonrasında da kazanılan hakların devam etmesi konusunda şuanda taşeron olarak çalışan işçi personellerin her daim yanlarından olduklarını belirten Başkan Demir, "Hak-İş Konfederasyonu olarak kadro konusunda Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız nezdinde her türlü girişimde bulunuyoruz. Bu girişimlerimiz olumlu bir sonuç alıncaya dek devam edecek, işin peşini asla bırakmayacağız. Tokat Merkez ve İlçelerimizde kadroya alınıncaya kadar geçecek sürede her daim taşeron olarak çalışan arkadaşlarımızın haklarının korunması ve yeni haklar kazanılması için görüşmelerimiz devam ediyor. Hamdolsun, birçok ilçemizde ve merkezdeki birçok kurumda çok güzel sonuçlar elde ettik. Yıllık ek yüzde 8 zam oranına ilave olarak sosyal birçok hakkı da arkadaşlarımıza kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak bizim asıl hedefimiz arkadaşlarımızın kadroya kavuşmasıdır" dedi.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim