Tedavi için Mucize Gibi Bir Yöntem! Biber, Tuz ve Limon

Tedavi için Mucize Gibi Bir Yöntem! Biber, Tuz ve Limon

Tuz, biber ve limon ile sofralarda yerini alacak çok lezzetli bir salata yapabilirisiniz, ancak bunun dışında da oldukça etkili bir amaç için kullanabilirsiniz. Bu 3 malzeme ile yapabileceğiniz şifa yöntemine hep beraber bakalım.

Faydasından dolayı geleneksel tıpta da oldukça fazla kullanılan limon suyu, idrar sökücü, gargara, tonik ve losyon olarak kullanılabiliyor. Tuz, su ve oksijen gibi vücut için adeta vazgeçilmez konumundadır.

Vücudun normal bir şekilde çalışması için elbette tuza ihtiyaç vardır ancak fazla tuz tüketildiği durumlarda da kalpte stres sorununa yol açabilmektedir.

Tuz kullanırken normal tuz yerine, himalaya tuz tercih edilmelidir. Karabiber de yine uzun yıllardan beri şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır.

Boğaz Ağrısı İçin Oldukça Etkilidir

Bir bardak kadar ılık suyun içerisine, 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu, yarım çay kaşığı kadar karabiber ve bir çay kaşığı kadar tuz ekleyin iyice karıştırın. Bu karışım sayesinden boğaz ağrısından kurtulabilirsiniz. Bu karışımla her gün gargara yapın.

Safra Kesesindeki Taşların Hareketlenmesini Sağlayabilir

Safra kesesi içerisindeki sertleşmiş sindirim suyunun birikintilerine safra taşı denilmektedir. Bu safra taşları, şiddetli ağrılar yaşamanıza ve sindirimde zorlanmanıza sebebiyet verebilir. Bunun içinde bir yöntem bulunmaktadır. 3 yemek kaşığı kadar zeytinyağı, bir yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve yarım çay kaşığı kadar karabiberi bir kapta birbirine yedirerek iyice karıştırın. Bu karışımı gün içerisinde tok karnına için. Bu karışım safra kesenizdeki taşların hareketlenmesini sağlayacaktır.

Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Kilo vermek isteyen insanlar, bu yöntemi kesinlikle denemelidirler. Bu karışım sayesinde, vermek istediğiniz kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. ¼ çay kaşığı kadar öğütülmüş karabiber, 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu, 1 çorba kaşığı süzme bal ve 1 bardak su. Bunların hepsini iyice karıştırın ve karıştırdığınız karışımı her sabah aç karnına için. Bu yöntemi yaparak hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Mide Bulantısına İyi Gelir

Limon ve karabiber karşımı sayesinde mide bulantınızı dindirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler; Büyük bir bardak suyun içerisine bir çay kaşığı öğütülmüş karabiber ve 1 yemek kaşığı kadar limon suyunu ekleyip iyice karıştırın. Yavaş yavaş bu su için ve farkına varın.

Soğuk Algınlığı ve Gribe Karşı Etkili Doğal Bir Yöntem

Limon ve soğuk algınlığı için oldukça etkilidir. Yarım limonun suyu ve kabuğunu kayanmış olan bir bardak suyun içerisine koyun. 10 dakika kadar demlenmesi için bekleyin ve kabukları bardağınızdan çıkarın. Kendinizi daha iyi hissedene kadar bunu her gün tüketin.

Bu sitede yer alan içerikler Ulusalpost.com Aktif Link verilmeden alıntı yapılamaz

İlgili Haberler