• BIST 95.257
  • Altın 266,960
  • Dolar 5,7982
  • Euro 6,6007
  • İstanbul 29 °C
  • Ankara 28 °C
  • İzmir 33 °C

Tekirdağ'da “Kadın Ve Çocuk” Temalı Resim Yarışması

Tekirdağ'da “Kadın Ve Çocuk” Temalı Resim Yarışması
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Süleymanpaşa Kadın Danışma...

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Süleymanpaşa Kadın Danışma Merkezi ile ortaklaşa "Kadın ve Çocuk" temalı resim yarışması düzenlendi.

Süleymanpaşa Erkek Yetiştirme Yurdu Sevgi Evlerinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Talat Atay'ın konuşması ile devam etti. Atay, tarih boyunca eşitsizlikten en fazla zararı görenlerin kadınlar olduğunu belirterek, kadın haklarının tarih boyunca geçirdiği süreçleri anlattı.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Talat Atay'ın ardından Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptılar. Konuşmaların sonrasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Talat Atay, Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcıları, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi personelleri ve Süleymanpaşa Kadın Danışma Merkezi psikoloğu Meltem Şentürk, dereceye giren çocuklara hediyelerini takdim ettiler. Program, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün önemini belirten dileklerle sonlandırıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri Tekirdağ T1 tipi kadınlar cezaevinde Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi ve Süleymanpaşa Kadın Danışma Merkezi ile düzenlenen program ile devam etti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Talat Atay'ın, kadın erkek arasındaki eşitsizliğin yansıması ile ortaya çıkan şiddet konulu konuşmasının ardından aile içi şiddetin sonuçlarını, çocuklar üzerindeki etkilerini ve Türkiye'de kadına yönelik aile içi şiddet araştırmasının istatistik bilgilerini paylaştı.

Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Sosyal Çalışmacısı Nilüfer Bozkurt ise, yaptığı konuşmada, şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri'nin (ŞÖNİM) amacı ve faaliyetlerini anlatıp, kadının şiddete maruz kaldığında hangi yolları izlemesi gerektiğini ifade etti. Daha sonra Süleymanpaşa Kadın Danışma Merkezi'nde Sosyal Hizmet Uzmanı Simge Nur Öksüz ise Kadın Danışma Merkezleri'nin önceliği kadınlar olmak üzere, kadının ve ailenin gelişmesi, güçlenmesi, sorun çözme kapasitelerinin geliştirilmesine istinaden psikolojik ve sosyal danışmanlık hizmeti vermek, kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılmasına yönelik farkındalık çalışmaları yapmak amacıyla kurulduğunu belirterek, "Danışma Merkezleri'nin hangi konulara yönelik çalışmalar yaptığı, Merkezlerin kurulduğu günden bu güne kadar geçen kısa sürede, 251 başvuruya, 372 psikolojik danışmanlık, 127 sosyal hizmet danışmalığı, toplamda 499 danışmanlık hizmeti verdiği" konularına değindi.

Etkinlik cezaevi sakinleri için düzenlenen eğlence ile devam etti.

Tekirdağ'da “Kadın Ve Çocuk” Temalı Resim Yarışması

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim