Teknoloji Devi Herkesi Üzdü! Bugüne Kadar Ücretsizdi Artık Ücretli Olacak

Teknoloji Devi Herkesi Üzdü! Bugüne Kadar Ücretsizdi Artık Ücretli Olacak

Herkesi üzecek bir karar geldi. Bundan sonra resmen ücretli olacak. İşte ayrıntılar..

Google günümüzde en fazla kullanılan sosyal medya araçlarından birisidir. Daha çok arama motoru olarak hizmet veren dev şirket bünyesinde bir çok özelliği barındırmaktadır.

Bu dev şirket üzerinden gelir elde edenler olduğu kadar bu şirkete ücret ödeyenlerde çok fazla..

Ancak milyarlarca kullanıcısı bulunan Google dikkat çeken bir karara imza attı. Buna göre kullanıcılar artık ücret ödeyecek. 2021 Yılı içerisinde uygulanacak olan bu karar çok sayıda kullanıcı tarafından eleştirildi. Ancak dev şirket kararlı ücret alınacak.

Uyarı ise aylar önceden yapıldı. Peki Google tarafından geçerli olacak olan ücret alımı ne zaman başlayacak? Bu konuyla ilgili ayrıntıları sizler için derledik. İşte haberimizin ayrıntılarına ilişkin tüm bilgiler

Dünyanın önde gelen ve internet kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen arama motoru Google herkesi şaşkına çeviren bir karar aldı. Google'ın aldığı karara göre, Google Fotoğraflar ücretli olacak. 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren ücretli olacak Google Fotoğraf, kullanıcıları tarafından bu tarihe kadar silinmeyen fotoğraflar otomatik olarak silinecek.

Teknoloji devi Google, aldığı karar doğrultusunda bugüne kadar ücretsiz hizmete sunulan 'Google Fotoğraflar' hakkında şaşırtan bir kara aldı. Google, ücretsiz sunulan 'Google Fotoğraflar'ın 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren ücretli olarak hizmete sunulacağını açıkladı. Google servisi Gmail'de bedava sunulan 15 GB'lık depolama alanı Google Fotoğraflar servisini de bünyesinde barındırıyor. Ancak 15 GB'lık kapasite aşıldığında ise yedekleme yapılamayacak.

Fotoğraflarınız Otomatik Silinecek

'Google Fotoğraflar' kullanıcılar 1 Haziran 2021 tarihine kadar fotoğraflarını silmediklar taktirde bu tarihten sonra Google bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirecek.

 

İlgili Haberler
En Yeniler