• BIST 91.619
  • Altın 214,115
  • Dolar 5,3345
  • Euro 6,0813
  • İstanbul 3 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 10 °C

Teknoloji Günleri Etkinliği

Teknoloji Günleri Etkinliği
Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümünün katkılarıyla "TechDay2" teknoloji günleri etkinliği gerçekleştirildi.

Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümünün katkılarıyla "TechDay2" teknoloji günleri etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlikte yazılım ve bulut bilişim ürünleri hakkında 250 öğrenci bilgilendi.

Rektörlük Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bilal Balkan, MYO akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı. Programın başlangıcında Trakya Kalkınma Ajansı'ndan Uzman Emre Beji, "Yeni İşim Girişim" programı hakkında bilgi verdi.

Programın birinci teknik oturumunda Xamarin Türkiye Kurucusu Yiğit Özaksüt, Xamarin ve Crossplatform uygulamalarından bahsetti. Fikri olanların mobil uygulama geliştirmesinin kolay olduğunu ve mobil uygulama yazarken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatan Özaksüt, uygulamalı örneklerle sunumunu tamamladı.

Güncel ve trend teknolojilerden biri olan Bulut Bilişim'den Unify Türkiye Kurucusu Mücahid Akçay , Microsoft Azure teknolojisine değindi. Klasik veri merkezi ile modern veri merkezi arasındaki farklar, Microsoft Azure servisleri ve neden bu teknolojinin tercih edilmesi gerektiği hakkında bilgiler paylaştı.

Programa yazılım kısmı ile devam eden Cihan Yakar, ortak uygulama geliştirilirken kullanılan senaryolar ile bu senaryoların avantaj ve dezavantajları ile ilgili bilgiler aktardı. Microsoft Visual Studio Team Services üzerinde demo yaparak proje takibinde ve takım çalışmasında öne çıkan püf noktalarını anlattı.

Etkinliğin son oturumunda ise, Mehmet Parlakyiğit, Microsoft Office 365'in ne olduğunu söyleyerek, klasik ofis programları ile arasındaki farkları sıraladı. "Software as a Service" mantığını ve Office365'in örnek senaryolarını öğrencilere uygulamalı olarak sundu.

Etkinliğin sonunda, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bilal Balkan, sundukları katkılar ve aktardıkları bilgiler için katılımcılara, Trakya Kalkınma Ajansına, Kodlab Yayıncılığa ve Microsoft Türkiye'ye Kırklareli Üniversitesi adına teşekkür etti.

Yazılım ve bulut bilişim ürünleri hakkında 250 öğrenci bilgilendiği etkinlik, katılımcılara teşekkür belgesi takdim edilmesiyle sona erdi.

Teknoloji Günleri Etkinliği

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim