WhatsApp masaüstü uygulamasına eklenen yeni özellik için test başladı

Mobil uygulama devi WhatsApp'ın, masaüstü işletim sistemlere yönelik geliştirdiği uygulama için beta test programının başladığı bildirildi..

WhatsApp masaüstü uygulamasına eklenen yeni özellik için test başladı
Yayınlanma Tarihi : 27 Ağustos 2021 02:20

Çok sayıda cep telefonu kullanıcısı whatsapp uygulamasını bilgisayardan da kullanmak istiyor. Uzun bir süredir de zaten bu özellik var.

2015 yılında yapılan güncelleme ile bilgisayardan da kullanmak mümkün hale gelmişti. Ancak telefon internete bağlı değilse bilgisayar üzerinden WhatsApp kullanmak mümkün değil. 

Sevindiren haber geldi WHATSAPP MASAÜSTÜ UYGULAMASI İÇİN TESTLER BAŞLADI


En Son Haber'de yer alan habere göre WhatsApp'ın, masaüstü işletim sistemlere yönelik geliştirdiği uygulama için beta test programı an itibariyle başladı.

GÜNCELLEME NE GETİRECEK?

Mobil uygulama devi tarafından geliştirilen Yeni uygulama ile birlikte WhatsApp, artık telefonun internet bağlantısına ihtiyaç duymadan bilgisayarlarda da sorunsuzca kullanılabilecek.. 

EK OLARAK ÇOKLU CİHAZ DESTEĞİ DE YAYINLANMIŞTI


Öte yandan WhatsApp'ın "Bağlı Cihazlar" olarak tanıttığı çoklu cihaz desteği, geçtiğimiz haftalarda Android ve iOS beta uygulamasına da eklenmişti.

Yeni eknenen Bu özellik sayesinde, tek bir WhatsApp hesabı 4 farklı cihazda aynı anda kullanılabiliyor ve ana cihazın internete bağlı olma şartı da ortadan kalkıyor.

Son güncelleme çok sayıda kullanıcıyı sevindirdi. İlerleyen süreçte telefonda kullanılan WhatsApp uygulamasındaki tüm özelliklerin masa üstündeki uygulama da geçerli olması bekleniyor...

WhatsApp BİLGİSAYARDAN nasıl kullanılıyor?

Öte yandan WhatsApp'ı bilgisayardan telefonla kullanmak için kod okutmak gerekiyor. Telefondaki WhatsApp uygulaması üzerinden ayarlar kısmını açarak web kısmını tıklamak sonrada bilgisayar üzerinden kodu okutmak gerekiyor.

Bilgisayarınızdan telefonunuzdaki internet açık olduğu müddetçe sorunsuzca kullanabiliyorsunuz. Ancak internet kapalıysa kullanamıyorsunuz. Son güncelleme ile birlikte ileriki dönemde artık WhatsApp kullanmak için telefona ihtiyaç duymayacaksınız..