WhatsApp şimdi de Yemeksepeti ve Getir'e Rakip Oldu

Mobil uygulama devi WhatsApp şimdi de Yemeksepeti ve Getir uygulamalarına rakip oldu.

WhatsApp şimdi de Yemeksepeti ve Getir'e Rakip Oldu
Yayınlanma Tarihi : 29 Aralık 2021 01:31

Dünyadaki en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp peş peşe yeniliklerle rakiplerini alt etmeye çalışıyor. Platform neredeyse Telegram'la yarış halinde.

Telegram'a rakip olmak anlaşılan WhatsApp'a yetmeyecek olacak ki yeni bir özellik daha geliyor. WhatsApp üzerine eklenecek bir özellikle kullanıcılar artık yemek siparişi verebilecekler. Bu yeni özellik yemeksepeti ve getir gibi uygulamaları baya sarsacak türden olacak.

Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar artık WhatsApp üzerinden yakın çevredeki market ve restoranlarla aynı zamanda giyim mağazası gibi işletmelere ulaşabilecekler. 

ÇOK SAYIDA UYGULAMAYI BİTİREBİLİR

WhatsApp'ın bu kararı sadece Yemeksepeti ve Getir'i etkilemeyecek. Google uygulamalarını da sarsıcı bir şekilde etkilemesi bekleniyor.

WhatsApp'ın 'Yakındaki İşletmeler' özelliği sayesinde artık kendisine yakın olan işletmelerin listesi hızlı bir şekilde listelenecek.

ÜÇ DAKİKA İÇİNDE YEMEK SİPARİŞİ

Ayrıca düzenleme yapmak mümkün olacak. WhatsApp üzerindeki filtre sistemi sayesinde market ve restoranlardan sipariş vermek üç dakikadan kısa bir süre içerisinde mümkün olacak. 

thumbs-b-c-63fdf48fcae5539430666840f8ffca9d.jpg

Öte yandan WhatsApp tarafından hayata geçirilecek olan bu özellik şuan test aşamasında bile değil.  Android ve iOS gibi işletim sistemlerinin beta sürüm kodlarında yer alan bu özelliğin 2022'nin ortalarında tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor.