WhatsApp yeni bir özellik daha sunuyor, üstelik tıpkı twitter gibi olacak

Dünyanın en çok kullanılan akıllı telefon uygulamalarından WhatsApp bomba bir özellikle kullanıcı karşısına çıkıyor. Resmen WhatsApp, Twitter'a özendi!

WhatsApp yeni bir özellik daha sunuyor, üstelik tıpkı twitter gibi olacak
Yayınlanma Tarihi : 14 Şubat 2022 18:09

WhatsApp yakın zamanda peş peşe yeni güncellemeler yayınlayacak. Bugüne dek bir çok özelliğiyle dikkat çeken  WhatsApp dünya üzerinde en çok kullanılan uygulama olma özelliğini taşıyor.

Facebook tarafından satın alınan  WhatsApp şimdilerde META çatısı altında hizmet veriyor.

Yeni özellikleriyle kullanıcı dostu olmayı hedefleyen  WhatsApp ara yüzünde bazı değişiklikleri kullanıcılara sunacak. Şimdilik sadece belirli kullanıcılara sunulacak olan özellik ileriki aşamalarda ise tüm  WhatsApp kullanıcılarına açılacak.

Sosyal medyada gündem olan yeni özellik çok sayıda kullanıcı tarafından da eleştirildi. Kimi teknoloji uzmanları anlaşılan  WhatsApp bu kararıyla Twitter'a özenmiş yorumunda bulundular. 

PEKİ YENİ ÖZELLİK NEYİ GETİRİYOR?

2482274.jpg

WABetaInfo'nun haberine göre; WhatsApp yakın zamanda işletme hesaplarına kapak fotoğrafı ekleme özelliğini sunacak. Bu yeni özellik sayesinde işletme profilinde bir adet kamera simgesi yer alacak. Bu simge üzerinden profile kapak fotoğrafı eklenebilecek.

ANDROID VE IOS'A GELECEK


WABetaInfo, geliştirme aşamasındaki bu özelliği iOS cihazda görüntülemiş olsa da Android kullanıcı için de özelliğin gelmesi bekleniyor. Ayrıca kapak fotoğrafı şu anda işletme hesapları için geliştiriliyor ancak tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

İlgili Haberler