WhatsApp'a şimdi de üç mavi tik özelliği mi geliyor? En güvenilir kaynak açıkladı

Mobil uygulama devi WhatsApp'ın "üç tik" özelliği üzerinde çalıştığı öne sürüldü. Bu özellikle ilgili gerçek ne?

WhatsApp'a şimdi de üç mavi tik özelliği mi geliyor? En güvenilir kaynak açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 03 Ocak 2022 16:20

Mobil uygulama devi WhatsApp zaman zaman yeni güncellemelerle dikkat çekiyor. Bu yüzden WhatsApp tarafından gelecek yeni özellikler kullanıcılar tarafından çok merak ediliyor.

Son bir kaç gündür WhatsApp hakkında flaş bir haber yayıldı. İddiaya göre WhatsApp üç mavi tık özelliği üzerinde çalışıyordu.

Şirketin bu konuda herhangi bir açıklamaması olmamasına rağmen ısrarla çok sayıda haber sitesi bu konuyu haberleştirdi. Ulusal Post olarak sayfalarımızda bu habere yer vermemiştik. WhatsApp tarafından böyle bir güncelleme yapılmadığı ve çalışma yapılmadığı da öğrenildi.

Akşam gazetesi tarafından yayınlanan haberde WhatsApp üzerindeki üç mavi tık özelliğinin mümkün olmadığına dikkat çekildi. Gazete oldukça güvenilir bir kaynaktan gelişmeleri derledi ve okuyucularla paylaştı.

İşte Akşam gazetesinin paylaştığı o haber.. 

Son olarak geçtiğimiz günlerde yepyeni bir 'üç tik' iddiası daha geldi. İnternette dilden dile yayılan dedikoduya göre eğer kullanıcılar mesajlarında iki yerine üç mavi tik görürlerse, bu konuşmanın ekran görüntüsünün alındığına işaret ediyor olacaktı. Hatta kimi kullanıcılar, bu özelliğin beta sürümüyle gelmeye başladığını dahi söyledi.

Konuya son nokta, WhatsApp için gelen en ufak güncelleme ve yenilikleri bile anı anına takip eden WABetaInfo'nun sosyal medya hesabı tarafından konuldu. WABetaInfo, WhatsApp'ın böyle bir yenilik üzerinde çalışmadığını ve haberinlerin yalan olduğunu doğruladı.

e-0201202222bb51fb.jpg

Kaynak: Akşam