Whatsapp'ta Korkulan oldu, gizlilik açığı

Whatsapp kullanan herkesi ilgilendiren önemli bir uyarı yapıldı. Güncellemeyi herkes yapmalı.

Whatsapp'ta Korkulan oldu, gizlilik açığı
Yayınlanma Tarihi : 04 Eylül 2021 17:59

Whatsapp'ta ortaya çıkan bir güvenlik açığı tehlikeye yol açtı. Kullanan herkesin yapması gereken değişiklikte duyuruldu.

Son dönemde çok sayıda kişi Whatsapp'ta yaşanan açıkları konuşuyor. Ancak bugün Yeniçağ gazetesi ve Sabah gazetesi çarpıcı bir haber yayınlayarak Whatsapp'ta ortaya çıkan güvenlik açığını duyurdu.

Whatsapp'ta yapılması gereken değişiklik hakkında da bilgi veren gazete büyük tehlikeye dikkat çekti. İşte Whatsapp'ta ortaya çıkan güvenlik açığına ilişkin tüm bilgiler.

WhatsApp'ta kişisel bilgilerin çalınmasına yönelik yeni bir açık bulundu. Uzmanların açıklamasına göre hackerlar, gönderilen resimlerle ilgili bir açıktan yararlanarak kullanıcının hesabına erişip, hassas bilgileri görebiliyor.

Siber korsanlar bunun için özel olarak hazırladıkları resim dosyasına belirli filtreler uyguluyorlar. Söz konusu resim dosyasını karşı tarafa gönderdiklerinde hesaba erişim sağlayabiliyorlar.

Güvenlik araştırmacıları yaptığı açıklamada, buldukları güvenlik açığını WhatsApp'a bildirdiklerini ve şirketin duruma müdahale ettiğini belirtti. WhatsApp yaptığı duyuruda kullanıcıların son güncellemeleri yüklemesi gerektiğini belirtti.

ANDROID VE IPHONE'TA UYGULAMALAR NASIL GÜNCELLENİR?

ANDROID

-Google Play Store'a tıklayın.

-Sağ üstte bulunan profil simgesine dokunun.

-Açılan menüde Uygulamalar ve Cihazı Yönet kısmına tıklayın. Buradan uygulama güncellemelerine erişebilirsiniz.

IPHONE

-App Store'a tıklayın.

-Sağ üstte bulunan profil simgesine dokunun.

-Açılan menüde alt kısımda uygulama güncellemelerine ulaşabilirsiniz.

Haberin Alındığı Kaynak: SABAH