Teknolojik Araçlara Hayat Veren Enerji Digitürk

Teknolojik Araçlara Hayat Veren Enerji Digitürk

Televizyon izleme kültürü, ülkemiz açısından çok eski yıllara dayanan bir kültürdür.

İnsanlar, çok eski yıllardan bu yana evlerinde ve işyerlerinde televizyon kullanmaktadırlar. En fazla televizyon satışı yapılan ve kullanılan ülkelerden birisi de Türkiye’dir. Türkiye’de her evde en az 1-2 adet televizyon bulunmakta, aile yapısına göre bu sayı zaman zaman daha da artabilmektedir.

Evimizde, işyerimizde veya diğer yaşam alanlarımızda televizyonu aktif bir şekilde kullandığımız, araştırmalar tarafından da kanıtlanmıştır. Ülkemizde televizyonlara olan ilgi ve alaka çeşitli şekillerde boy gösterebilmektedir. En fazla spor müsabakalarının, haber bültenlerinin, dizi ve film kanallarının seyredildiği ülkemizde bu açıdan dijital yayın sağlayıcılarına çok iş düşmektedir. Dijital yayın sağlayıcılarından biri olarak lanse edilmekte olan Digitürk, bu anlamda önemli bir değer taşımaktadır. Digitürk, artık evlerin ve işyerlerinin vazgeçilmez araç gereçlerinden biri haline gelmiştir.


Digitürk, yayın hakkını sadece televizyon yoluyla değil; tablet, bilgisayar ve cep telefonu yoluyla da kullanabilir. Bu gibi araç ve gereçleri kullanarak Digitürk yayınlarını izleyebilmek de mümkündür. Bunun için bireylerin kendilerine ait bir Digitürk Play hesabı olması gerekir. Digitürk Play hesabı olan kişiler, Digitürk Lig Tv, Kanal D, Star TV, ATV, Show Tv, FOX Tv ve daha birçok kanalı seyredebilirler. Ayrıca TRT kanalları da Digitürk Play bünyesinde yer edinmektedir. Bu kanallar arasında ilk olarak dikkatinizi muhtemelen Digitürk Lig Tv çekmiştir. Digitürk Lig Tv, zaten ülkemizde yayın yapan en değerli kanallardan biridir ve yüksek bir izlenme oranına da sahiptir. Digitürk Lig Tv kanallarının Digitürk Play bünyesinde yer alması, Digitürk Play uygulamasının gelişimi açısından son derece önemlidir.


Amacınız televizyonunuzu, bilgisayarınızı, laptopunuzu, akıllı cep telefonunuzu ya da tablet bilgisayarınızı daha modern ve daha kapsamlı bir hale getirmekse ihtiyacınız olan tek şey Digitürk üyelik başvurusu yapmak olacaktır. Digitürk üyelik başvurunuzu yaptıktan sonra Digitürk keyfini bu araçlardan dilediğiniz biriyle yapabilirsiniz. Dilerseniz aynı anda birden fazla araçla da Digitürk keyfi yaşayabilirsiniz. Örneğin; hem Digitürk hizmeti alıp; bunun yanı sıra aynı zamanda Digitürk Play hizmeti de alabilirsiniz. Böylece aynı anda birden fazla Digitürk hizmetinden yararlanmış olacaksınız.