Telefon Devinden Şarj Derdini Bitirecek Atılım! Artık Telefonu Şarj Etmek İçin...

Telefon Devinden Şarj Derdini Bitirecek Atılım! Artık Telefonu Şarj Etmek İçin...

Telefon batarya süresi ya da vakit alan şarj etme derdinden kurtaracak markanın hangisi olduğu açığa çıktı. O telefon devi öyle bir şey üzerine çalışıyor ki... Ünlü telefon markasından şarj derdini noktalayacak çalışma...

Ünlü telefon markası Xiaomi telefon şarj devrimimi gerçekleştirecek bir proje üzerinde çalışıyor olabilir.

Webtekno'dan Emre Ömer Zehir'in kaleme aldığı habere göre Çinli teknoloji firması Xiaomi'nin, telefonlarında daha hızlı şarjı mümkün kılabilecek bir paralel şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı öne sürüldü.

Çin'in mikroblog sitesi olan Weibo'da bir kullanıcı Xiaomi'nin üzerinde çalıştığını iddia ettiği teknolojiden bahsetti. Kullanıcının öne sürdüğüne göre Xiaomi yakın zamanda paralel şarj teknolojisi ile çok uzun süre pili dayanan cihazlar ortaya kıyacak. 

Daha hızlı şarj için uğraşıyorlar

Akıllı ve hızlı şarj için epey bir araştırma ve yatırım yapan Xiaomi'nin bu tür bir yenilik için vakit ayırma ihtimali yüksek görünüyor. Xiaomi, hem kablolu hem kablosuz şarj için hızlı bir deneyimi müşterilerine sunmak istiyor.

Hızlı şarj için...

Senenin başında Xiaomi Mi 11 Pro yanında 5000 mAh'lik Silicon Oxygen bataryalar herkesi şaşırtmıştı. 5000 mAh'lik Silicon Oxygen bataryalar, telefonları 67W'a kadar hızlı bir şekilde şarj ediyor. Yakın zamanda da bu sebeple 120 W'a kadar hızlı batarya desteği sağlanan teknolojiye ulaşılabilir. Şu zamana kadar şarj hızı 100 W'ın üzerine çıkmış birkaç ürün mevcut. Örneğin  Mi 10 Extreme Commemorative Edition da çift hücreli 4500 mAh bataryası ile 120 W hız sağlıyordu. 

İddiaları kabul etmediler ama...

Xiomi'den ise net bir açıklama gelmemesine rağmen herhangi bir ret de gelmedi. Ünlü telefon devi Çinli firmanın bu ihtimal üzerine uğraş verme ihtimali sevenlerin yüzünü güldürürken yakın zamanda bu hızda şarj olabilen telefonları ise dünya üzerindeki herkes istiyor.

Patenti olay oldu

Letsgodigital sitesinde yayınlanan rapora göre Xiaomi, her iki yöne de kayabilen bir ekran üzerinde çalışıyor. Ünlü telefon devi bunun için daha öncesinde 2021 senesinin Ocak ayında Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi'ne başvuruda bulundu ve 14 Mayıs 2021 tarihinde de firma patentine kavuşmuştu.

En Yeniler