Telefonunuza gelen bu mesajı önemsemeyin binlerce kişiyi zor duruma düşürdüler

Telefonunuza gelen bu mesajı önemsemeyin binlerce kişiyi zor duruma düşürdüler

Telefon dolandırıcılarının yeni yöntemi pes dedirtti! Emniyet uyarıda bulundu sakın gelen bu mesajı önemsemeyin ve kesinlikle geri dönüş yapmayın!

Korona virüs pandemisi dolandırıcıların ekmek kapısı oldu. Hiç bir fırsatı kaçırmayarak dolandırıcılık yöntemlerine yenilerini ekleyenler şimdiler de vatandaşı korona virüs salgını üzerinden çarpmaya çalışıyorlar.

Bir çok vatandaşı hesabınız terör örgütü tarafından kullanılmakta yalanıyla kandırıp dolandıran telefon dolandırıcılarının bu kez yeni hedefi pandemi nedeniyle gerçekleştirilen kampanyalar ve yardımlar oldu.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla mücadele şubesinden konuyla ilgili çok kritik bir uyarı geldi. Yapılan açıklamada vatandaşlardan dikkatli olmaları istenirken son günlerde 'Milli dayanışma projesi, pandemi destek, Sağlık Bakanlığı sosyal destek, kart aidatları iadesi' gibi içerikli mesajların içiresindeki linklerde zararlı yazılımlar bulunduğu yönünde uyarılarda bulunarak bu mesajların açılmaması gerektiği konusunda uyarılarda bulundular.

Emniyetin bu kadar uyarısına rağmen telefon dolandırıcılarının kurbanı olan vatandaş sayısı hızla artıyor. Son zamanlarda özellikle sosyal medya hesabı üzerinden genç kız profilleri açarak veya arkadaşlarınızın sosyal medya hesabını ekleyerek hattın faturalı mı? Sana hediye çeki göndereceğim diyerek dolandırıcılık yapanların sayısında ise epey bir artış var.

Böyle bir durumda sakın sosyal medyadan size arkadaşınız hatta babanız bile olsa sana hediye çeki göndereceğim numarana gelecek mesaja evet yaz yanıtla diye bir talepte bulunulursa sakın inanmayın!

Bu da başka bir dolandırıcılık yöntemi ne yazık ki..