Telegram'a Rekor Kullanıcı... WhatsApp'a Sinirlenen Soluğu Onda Aldı. Kullanıcı Sayısı Bakın Kaça Ulaştı?

Telegram'a Rekor Kullanıcı... WhatsApp'a Sinirlenen Soluğu Onda Aldı. Kullanıcı Sayısı Bakın Kaça Ulaştı?

WhatsApp'ın dayatma güncellemesi sonrasında tepki gösteren kullanıcılar en çok o uygulamaya geçti. Son 72 saatte telegram'a geçen kullanıcı sayısı...

WhatsApp'ın dayatma güncellemesi sonrasında tepki gösteren kullanıcılar en çok o uygulamaya geçti. Son 72 saatte telegram'a geçen kullanıcı sayısı bakın ne kadar oldu...

WhatsApp'ın geçtiğimiz haftalarda yeni bir güncelleme alarak kullanıcılarının tüm yazışma bilgi ve belgelerini WhatsApp dolayısıyla Facebook'un kullanımına açması gerektiğini bildirmişti. Bu dayatma güncellemeyi kabul etmeyenlerin ise uygulamayı kullanamayacağını belirtmesi üzerine tepki gösteren WhatsApp  kullanıcıları kendilerine yeni bir uygulama arayışına girmişti.

Telegram'a Rekor Kullanıcı

Birkaç farklı uygulama arasında kalan kullanıcıların büyük çoğunluğu Telegram isimli ileti gönderebilme uygulamasına geçiş yaptı. Bunun üzerine Telegram, dün kullanıcılarına teşekkür etmek ve dünya genelinde kaç milyon kullanıcıya ulaştıklarını bildirmek için bir bildirim yolladı.

Telegram'dan yayınlanan mesajda;

"Telegram 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı bilgisi verilirken, son 72 saatte 25 milyondan fazla yeni kullanıcının aralarına katıldığını açıkladılar.

Teşekkür Ederiz! bu dönüm noktası, arkadaşlarını Telegram'a davet eden sizin gibi kullanıcılar gerçekleştirildi. Son birkaç gün içerisinde katılan arkadaşlarınızı Telegram'ın hareketli çıkartma veya görüntülü mesaj gibi özelliklerini kullanarak karşılayabilirsiniz" dendi.

Sadece son 3 gün içerisinde 25 milyondan fazla kullanıcısını kaybeden WhatsApp yönetimi ise yaptığı açıklama ile geri adım atmayacağı bilgisini verdi. Verilerin Facebook ile paylaşımına açılmasını istediler. Kullanıcıların verilerinin korunmaya devam edileceğini belirten WhatsApp yetkilisi, ileriye dönük şirketlere hosting sağlamak amacıyla böyle bir şey yaptıklarını ve koşulları kabul etmeyen kullanıcıları da engelleyeceklerini açıkladı.