Televizyon Dünyası Deprem Yaşıyor 7 Dizi İçin Final Kararı Geldi

Televizyon Dünyası Deprem Yaşıyor 7 Dizi İçin Final Kararı Geldi

Televizyonda resmen reyting savaşı çıktı. Ardı ardına iptal edilen projelerin sayısı yediye yükseldi. İçlerinde seyircileri çok fazla üzen pek çok yapım bulunduran iptal kararları nedeniyle yedi yapım...

Televizyonlarda resmen dizi depremi yaşanıyor. Diziler ardı ardına final kararı alırken birinin daha final yapacağı kesinleşti. Star TV'de yayınlanan ve büyük bir seyirci kitlesine sahip olan Sefirin Kızı da yakında final yapacak...

Sefirin Kızı finale giden yedinci dizi oldu

Neslihan Atagül ile Engin Akyürek'in başrollerinde yer aldığı Sefirin Kızı dizisinde Nare ile Sancar'ın aşk hikayesi seyirciyi büyülemiş, ikilinin uyumu ve hikayesi büyük bir beğeni ile izlenmişti. Ancak Neslihan Atagül'ün ani rahatsızlığı nedeniyle diziden ayrılması reytingleri kötü etkiledi. Dizinin yapımcı ekibi bu durumu öngördüğü için daha öncesinde beraber oynadıkları dizi ile Türkiye'ye Emmy ödülü getiren Tuba Büyüküstün ile Engin Akyürek'i tekrar bir araya getirdi. Hatta Tuba Büyüküstün'e diziye transfer olması için rekor bir ücret verildi. Mavi karakteri ile Sancar'ın yeni aşk hikayesine dahil olan Büyüküstün ile yepyeni bir Sefirin Kızı ekranlara gelmeye başladı. Ancak seyirci pek hoşnut olmadı ve reytinglerde Sefirin Kızı resmen çakıldı.

Son beş bölüm

Kötü haberi veren isim ise Birsen Altuntaş oldu. Altuntaş, Sefirin Kızı için üçüncü sezon ihtimalinin kalmadığını belirterek dizinin bu sezonda ekranlara veda edeceğini duyurdu. Yani Sefirin Kızı dizisinin son beş bölümü kaldı. Diğer yandan dizinin de zaten elli iki bölüm olarak planlanmış olduğu ifade edildi.

Diğer kanalların dizileri de tek tek finale hazırlanıyor

Kanal D'de yayınlanan ve House MD dizisinin uyarlaması olan Hekimoğlu da ekranlara ellinci bölümünde veda edecek.  Show TV de üç farklı dizisi de final kararı aldı. Bunlardan biri Ramo olurken, Arıza da haftaya final yapacağı öğrenilen dizilerden. Çukur da artık son sezonunu oynatıyor. FOX TV'de yayınlanan ancak beklenen performansı gösteremeyen Baraj dizisi de sezon sonu ekranlara vedasını verecek. Çekimleri Katar'da başlayan ve büyük bir prodüksiyon ile gelen Seni Çok Bekledim de reytinglerde resmen çakıldı. Dizi çok yakın zamanda final yapacak.

İlgili Haberler