Temizlik Yaparken İşinizi Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Temizlik Yaparken İşinizi Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Temizlik için harcadığınız süreyi yarı yarıya düşürecek pratik bilgiler... Temizlik yaparken uzun süre ufak tefek detaylar nedeniyle çok vakit harcasınız. Bunları önlemek için ise bu pratik bilgileri uygulayın...

Evi baştan aşağı temizlemek için tatil gününüzü bekliyordunuz ancak tüm günü alacağını fark edince gözünüz korkmuş olabilir. Hiç korkmasın, işin içinden hızlıca çıkıp ayaklarınızı uzatarak tertemiz evin tadını çıkarmak için bu pratik yöntemleri uygulayın!

Ev temizliğinde ilk olarak işleri sıraya koyun. Kahvaltıyı yaptınız diyelim, yemeği yedikten sonra ilk olarak hızlıca bulaşıkları elinizden çıkarın. Mutfağı temizledikten sonra Odaları toparladıktan sonra evi süpürün ve süpürdükten sonra toz alma ve silme işlemlerine başlayın. 

Önlük dikin

Odadan odaya giderken şişeler ve bezleri tek tek götürmek yerine bir kıyafetinizi feda edip kendinize büyük cepli bir önlük yapın. İşinizi çok kolaylaştıracağına emin olabilirsiniz.

Kütüphane

Kütüphaneniz eğer açıktaysa tek tek tozlanan kitapları silmektense üstlerine ketenden ya da kadifeden toz tutacak bir bez şerit örtün. Kitapların sadece üst kısmına örteceğiniz bu bez sayesinde tozlanmayacaklarını göreceksiniz.

Bitkiler

Toz tutan diğer bir köşede büyük yapraklı bitkilerdir. Bu bitkileri tek tek silmek terapi gibi gelse de her zaman vakit olmayabilir. Tek Tek banyoya taşımaya başlayın çünkü hızlıca lavaboda suda geçirerek tertemiz yapraklara kavuşabilirsiniz.

Hayvan tüyleri

Hayvan tüylerini çıkarmak çok zor gibi görünebilir ancak aslında onun da kolay bir yöntemi var. Bulaşıklar için kullanılan kalın eldivenlerden edinin. Plastik eldivenler toz toplamakta çok etkilidir. Elinizle kabasını topladığınız kumaş yüzeye sonrasında koli bandı ile son vuruşu yapın. Zamandan çok tasarruf edeceksiniz.

Duşa kabin için...

Tüm temizliği bitirdik, duşa girmeden önce sakın duşa kabini temizlemeyin! Bunun yerine duş küveti ve camlarını sabun yardımı ile güzelce ovun. Duş alırken de bu noktalara su tuttuğunuza emin olun. Bir taşla iki kuş vurarak banyoyu da temizlemiş halde duştan çıkabilirsiniz. Şimdi ise sıra ayakları uzatıp yorgunluk kahvesi içmeye geldi...

İlgili Haberler