THY an itibariyle duyurdu artık ücretsiz olacak

THY an itibariyle duyurdu artık ücretsiz olacak

Türk Hava Yolları büyük haberi verdi, an itibari ile ücretsiz olacağı öğrenildi. Tüm yolcuları sevindirecek gelişme, tamamen ücretsiz olacak. Türk Hava Yollarını tercih etmek için bir sebep daha...

Türk Hava Yolları'nın yaptığı açıklamaya göre tüm yolcular artık popüler gazete uygulaması olan Press Reader ile farklı ülkelerde yayınlanan çeşitli gazetelere ve dergilere ücretsiz olarak erişebilecek.

Türk Hava Yolları ile uçacaklara büyük müjde verildi. Artık PressReader uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilecekler.  Seyahat planı yapan kişiler PressReader'daki içeriklere ücretsiz olarak erişebilecek ve gidecekleri ülke ya da herhangi bir ülkede yayınlanan gazete ve dergileri anlık olarak takip edebilecekler.  

Yolcular, uçuşlarından 24 saat öncesinde ve seyahat bitişinden itibaren yirmi dördüncü saatin sonunda PressReader uygulamasına ücretsiz şekilde erişebilecekler. 

Pressreaderdaki içeriklere erişmek isteyen THY yolcularının iki farklı seçeneği bulunuyor. Buna göre uçağın kalkmasından yirmi dört saat öncesinde e posta ile yollanan bağlantıyı açarak buradan erişim sağlamak. Diğer seçenek ise seyahatten yirmi dört saat öncesinde "pressreader.turkishairlines.com" adresini ziyaret etmek. bu site içerisinde uçuş bilgileri girilince uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. 

Aslında ücretsiz olarak da kullanılabiliyor

PressReader aslında ücretsiz bir uygulama. Hep androidler üzerinden hem de iOS üzerinden uygulama olarak indirilip kullanılabiliyor. Yüz yirmi farklı ülkede altmıştan fazla dilde yayınlanan gazetelere günlük olarak erişmek mümkün. Hatta geçmişteki arşivlere de erişilebiliyor. Ancak tüm gazetelerin açılması için belli bir miktarda ödeme yapmak gerekiyor.

Anlaşmalı kütüphanelerden erişim sağlanabiliyor

Gazete sayfaları da normal gazete baskısı formatında geliyor ve elektronik olarak ulaşımı mümkün kılıyor. Özellikle ödev ya da tez hazırlayan öğrenciler için güzel bir kaynak olan PressReader'dan alıntı yapmak da kolay. Bu nedenle bazı üniversitelerin anlaşmaları sayesinde öğrenciler kütüphane gibi noktalardan ücretsiz olarak PresReader'ın içeriklerine erişebiliyor.

THY yolcuları beklerken sıkılmayacak

Sadece gazete değil, dergilere de tam olarak erişim sağlanabilmekte.  Pressreader uygulamasının pek çok özelliği artık THY kullanacak olan yolculara da kızsa bir süre de olsa açık olacak ve bu sayede uzun süre uçuşlarını bekleyen yolcular canları sıkılmadan gazete ve dergi okuyabilecekler. Hem de her ülkenin gazetelerini takip yapabilecekler.

En Yeniler