Tırnaklarınızı Güçlendirmek İçin Evde Yapılabilecek Basit Bir Yöntem

Tırnaklarınızı Güçlendirmek İçin Evde Yapılabilecek Basit Bir Yöntem

Ev temizliği ve tırnak güzelliği bir arada asla yürümüyor. Hele ki güçsüz ve zayıf tırnaklarınız varsa bir bulaşık yıkamada tırnaklar mahvolabiliyor. Onca bakımın boşa gitmemesi için ise çeşitli önlemlerle tırnaklarınızı korumaya alabilirsiniz.

Tırnakları özellikle bulaşık deterjanı, çamaşır suyu ve benzeri bazı kimyasallar mahvediyor. Bu nedenle çalışırken eldiven takmak çok önemlidir. Kimyasallara direkt temas etmek bir yandan da deriye zarar verebileceği ve zamanla kansere kadar yol açabileceği için ev temizliğinde daha doğal olan ürünlere yönelmek ve mutlaka elleri koruyacak bir önlem almakta fayda vardır

Bunun yanında hem bakım yaparak tırnakları güzelleştirmek hem de tırnakları güçlendirmek bir arada mümkün. Çıtkırıldım tırnaklar için iki farklı tırnak maskesi tarifimiz var! İhtiyacınız olan malzemeler ise zeytinyağı, limon ve karbonattan ibaret...

Tırnak Güçlendiren Limonlu Maske Tarifi

Tırnakları hem sertleştirmek hem de görünümünü güzel tutmak bir ara mümkün değil gibi mi duruyor. Limon ile tırnaklara bakı yapıldığında matlaşarak kötü göründüğü doğrudur ancak güzel bir yapıya bürünmesi için yapılacak tek şey içerisine biraz zeytinyağı katmaktır. Maske için ise bir kaba altı damla limon suyu damlatın ve üç yemek kaşığı kadar da zeytinyağı ekleyin. Sonrasında bu kaba tırnaklarınızı batırın ve on dakika bekletin. Ardından tırnaklarınızı çıkarıp durulayın. Haftada iki ya da üç kez yapabilirsiniz.

Diğer bir güçlendirici ise karbonat ile yapılıyor.

Tırnak Güçlendirici Karbonatlı Maske Tarifi

Karbonat da hem tırnakları güçlendirmekte hem de renklerini açmaktadır. Kötü bir renge sahip olan tırnaklarınız varsa karbonat maskesini mutlaka uygulayın. Derin bir kaba bir çorba kaşığı kadar karbonatı ekleyin. Üzerine de sıcaklığı mühim olmayan bir su bardağı suyu dökün. İyice karıştırın ve dipte karbonat bırakmayın. Ardından ellerinizi suyun içerisine daldırın. Ellerinizin rengini de açabilecek olan bu su sayesinde tırnaklarınız daha güçlenecektir. Suda on beş dakika beklettiğiniz ellerinizi durulayın ve bu rutini de bir hafta içerisinde iki veya üç kez uygulayın.

İlgili Haberler