• BIST 90.520
  • Altın 214,577
  • Dolar 5,3491
  • Euro 6,0862
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 11 °C

Tkk Balıkesir Bölge’den Slaj Hamlesi

Tkk Balıkesir Bölge’den Slaj Hamlesi
Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) Balıkesir Bölge Birliği Müdürü Vedat Altın, 2016 yılında TKK ortaklarının 60 bin ton çeşitli ürününü değerlendireceklerini...

Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) Balıkesir Bölge Birliği Müdürü Vedat Altın, 2016 yılında TKK ortaklarının 60 bin ton çeşitli ürününü değerlendireceklerini ifade ederek sadece slajlık mısır alımında 11 Bin Tona ulaştıklarını kaydetti.

TKK Balıkesir Bölge Birliği Müdürü Vedat Altın 2016 yılında Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarının ortak ürünlerini değerlendirme kapsamında zeytin, hububat, slajlık mısır, dane mısır, yaş meyve ve sebze grubunda 60 bin ton ürününü değerlendireceklerini kaydetmişti. Altın, bu yıl sadece mısır slajı kaleminde ilk partide 11 bin ton slajlık mısır alımı gerçekleştirdiklerinin altını çizerek slajlık mısır alımı hedeflerinin 30 Bin Ton olduğunu belirtti. Vedat Altın yaptığı açıklamada "Ortak ürünlerinin değerlendirme kapsamında Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarımızın hububat, zeytin, slajlık mısır, dane mısır, yaş meyve ve sebze grubundaki ürünlerini alarak değerlendiriyoruz. Bu sayede hem üreticimizi piyasada koruyoruz, hem de ürünlerinin değer bulmasını sağlıyoruz. Sadece slajlık mısırda şimdiye kadar 11 Bin Ton ürün alarak işledik ve yine üreticilerimizin hizmetine sunduk. Şu anda Balıkesir, Bursa ve Çanakkale illerimizde alımlarımız devam ediyor ve kooperatiflerimiz aracılığı ile sadece mısır slajı olarak ortaklarımızın 30 Bin ton slajlık mısırını alıp işlemeyi düşünüyoruz"dedi.

2015 yılında hububat, slajlık mısır, yaş meyve ve sebze grubunda toplam 49 bin ton ürün alımı gerçekleştirdiklerini ifade eden Altın, alınan ürünlerin öncelikli olarak ortak borcuna mahsuben alınmasıyla hem üreticiyi hem de tüketiciye koruduklarını söyledi. Altın, çiftçinin piyasada ezilmeden ürününü değerlendirdiklerini ve üreticinin de Tarım Kredi Kooperatiflerinin yaptığı bu işten mutlu olduğunu vurgu yaptı.

Tkk Balıkesir Bölge’den Slaj Hamlesi

Tkk Balıkesir Bölge’den Slaj Hamlesi

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim