• BIST 101.971
  • Altın 229,383
  • Dolar 5,3205
  • Euro 6,0379
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 7 °C
  • İzmir 14 °C

Topçu: “Tek Devlet İçin, Tek Vatan İçin, Tek Millet İçin, Tek Bayrak İçin Evet”

Topçu: “Tek Devlet İçin, Tek Vatan İçin, Tek Millet İçin, Tek Bayrak İçin Evet”
BURSA (İHA) – Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Tek devlet için evet, tek vatan için evet, tek millet için evet, tek bayrak için evet. Bu...

BURSA (İHA) – Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Tek devlet için evet, tek vatan için evet, tek millet için evet, tek bayrak için evet. Bu Tayyip Erdoğan meselesi değil, Çanakkale'de dedelerimiz neyin yanında duruyor idiyse onun meselesi, Sakarya'da dedelerimiz neyin yanında duruyor idiyse onun meselesi. Hep beraber dedelerimizin yaptığını yapacağız"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Bursa'nın İnegöl ilçesinde Uluslararası Alija Düşünce Derneği tarafından düzenlenen "Neden Evet Demeliyiz" konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Topçu, "Çanakkale şehitlerimizi, medeniyet coğrafyamızda Allah, vatan, bayrak için toprağa düşen tüm şehitlerimizi, FETÖ terör örgütü kalkışmasında toprağa verdiğimiz şehitlerimizi, 45 yıldır PKK mücadelesinde verdiğimiz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ömür diliyorum. Benim bir hayalim var. Kızıl elmam AB değil. AB ile iyi geçinmek, ticaret yapmak isterim. Akıllıysalar ay-yıldız ile dost olup, AB içine alırlar, almazlarsa da küsmem. Benim bir kızıl elmam var, Türk-İslam ülküsü. Benim kızıl elmam bu onun için Aliya'nın, Boşnak kardeşlerimin gönlümde tıpkı Ahıskalı, tıpkı Abhazlar, tıpkı ümmetin diğer bahadır evlatları gibi apayrı bir yeri var. Alija, Şehy Şamil, Mehmet Akif, Fatih, Ömer, Ebubekir, Ali bütün ümmetin ortak değeridir. Biz birbirimizi, değerlerimizi bilirsek, bir olursak, diri olursak ne Srebrenitsa'da katliam olur, ne Karabağ Ermeni esaretinde kalır, ne Filistinli çocuk Yahudi işkencesiyle inler ne de biz parçalanmış kumlarda yüzükoyun yatan Aylan bebeklerin cenazeleriyle karşılaşırız. Bir olacağız, diri olacağız, iri olacağız, koskoca bir devlet ve koskoca bir ümmet olacağız. Onun için Aliya'yı, Şeyh Şamil'i bilmek çok önemli" dedi.

"Bu Erdoğan meselesi değil"

"Tek devlet için evet, tek vatan için evet, tek millet için evet, tek bayrak için evet. Bu Tayyip Erdoğan meselesi değil, Çanakkale'de dedelerimiz neyin yanında duruyor idiyse onun meselesi, Sakarya'da dedelerimiz neyin yanında duruyor idiyse onun meselesi. Hep beraber dedelerimizin yaptığını yapacağız. Sandık başında hep beraber o gün dedelerimizin kurşun sıktığı gibi bugün de mühürlerle evet vuracağız. Birileri siyaset diyor. Acele etmeyin, 2019 geliyor. Tayyip Erdoğan'ı istemiyorsanız 2019'da seçim var, isterseniz yine 16 parti birden bir araya gelirsiniz. Yetmez arkanıza AB'yi alırsınız, gelirsiniz sandığa, görürsünüz gününüzü. Sizin AB'niz, ABD'niz, FETÖ'nüz, PKK'nız, bizim de Allah'ımız, milletimiz şimdi sistem değişecek, telaşınız neden? Geçmişte önce mülkiye, 10 yılda bir harbiye, vakit kalırsa Türkiye siz sandığa gitmişiniz önemli değil, onların istedikleri iktidar oluyor. Bu sistem bize 65 hükümet kurdurttu fakat bu sistem olsaydı bu sayı 17 olacaktı. Refah-Yol'dan örnek vereceğim; 28 Şubat'ta bir irticanın yatak odası görüntüsü önümüze konuldu. Medya bastırdı, AB bastırdı Refah-Yol hükümeti memur, işçi, köyünün lehineydi, Erbakan'dan millet memnundu ama memnun olmayan kesimler vardı. Gulu gulu dansı yaparak iktidarın gitmesini irtica ile saçlı sakallı adamlarla sağladılar."

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim