• BIST 102.252
  • Altın 225,899
  • Dolar 5,2962
  • Euro 6,0008
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 15 °C

'Traktör Satışları Yüzde 6 Büyüdü'

'Traktör Satışları Yüzde 6 Büyüdü'
TürkTraktör Satış Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özdemir, ocak ayı trafik kayıtlarına göre, traktör satışlarının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 büyüdüğünü söyledi

KONYA (AA) - MUHAMMED BOZTEPE - TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, ocak ayı trafik kayıtlarına göre, traktör satışlarının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 büyüdüğünü söyledi.

Konya Tarım Fuarı için geldiği Konya'da, AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Özdemir, TürkTraktör olarak 2017 yılına iyi başladıklarını ifade etti.

Kış yağışlarının iyi geçtiğini ve çiftçilerin moralinin yüksek olduğunu belirten Özdemir, ürünlerde verimi yüksek bir yıl beklediklerini dile getirdi.

Özdemir, TürkTraktör'ün Türkiye ve yurt dışı başarılarındaki en büyük faktörün; modern tarıma yön veren vizyonuyla hareket etmesi olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Sürekli çiftçilerimizin işini kolaylaştıracak, onların verimini artıracak, maliyetini düşürüp, kazançlarını artıracak traktör ve ekipmanları tasarlamaya çalışıyoruz. Başarımızın sırrı bu. 2016 yılında da bunun meyvelerini aldık. 2016 yılını 3,4 milyar liralık toplam ciroyla tamamlayarak başarılı bir sonuca daha imza attık. 2016 bizim için rekor bir yıl oldu. Genel anlamda traktör satışlarında da aynı döneme göre büyüme oldu. Ocak ayı trafik kayıtlarına göre, traktör satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 büyüdü."

"Türkiye’deki toplam üretimin yaklaşık yüzde 70’ini gerçekleştirdi"

Özdemir, 2016 yılında Türkiye'de toplam pazarın yüzde 5 büyüdüğünü ifade etti.

Geçen yıl 70 bin 205 traktör satışının gerçekleştiğini ve TürkTraktör olarak da 2016 yılında büyümeye devam ettiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Baktığımız zaman geçen yıl 46 bin 230 adetlik bir satış gerçekleştirdik. Bunun 12 bin 625 adedi dış pazar. Hem iç hem de dış piyasada çiftçilerimize değer yaratmaya devam ettik. Türkiye'de satılan her 2 traktörden birisi TürkTraktör fabrikasından çıkmaktadır. Geçen yıl da bu pozisyonumuz devam etti. Ankara ve Erenler’de ürettiğimiz traktörlerimiz dünyanın 5 kıtasında 130'dan fazla ülkede kullanılmaktadır. Geçen yıl Türkiye'de üretilen toplam traktörlerin yaklaşık yüzde 70'ini üretmişiz. Traktör ihracatının da yaklaşık yüzde 90'ını TürkTraktör olarak gerçekleştirmekteyiz."


Kaynak: Haber Kaynağı
Etiketler:
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim