TRANSFER AÇIKLAMALARI GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ! SÜPERLİG'DE TRANSFER DÖNEMİ NE ZAMAN BİTİYOR?

TRANSFER AÇIKLAMALARI GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ! SÜPERLİG'DE TRANSFER DÖNEMİ NE ZAMAN BİTİYOR?

koronavirüsten nasibini alanlar arasında spor müsabakaları da var. Geçtiğimiz sezon pandemi nedeniyle bir süre ertelenen maçlar yüzünden Haziran ayında biten sezona yine geç başlanmak zorunda kalınmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu 2020- 2021 sezonunda...

koronavirüsten nasibini alanlar arasında spor müsabakaları da var. Geçtiğimiz sezon pandemi nedeniyle bir süre ertelenen maçlar yüzünden Haziran ayında biten sezona yine geç başlanmak zorunda kalınmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu 2020- 2021 sezonunda küme düşmenin kalktığını ve müsabakaların 21 takım üzerinden yapılacağını açıklamıştı. Toplamda 42 hafta sürecek müsabakaların ardından sezon sonu ise 4 takım birden küme düşecek. 11 Eylül 2020 tarihinde başlayan futbol müsabakalarında ara döneme girilmesine çok az bir zaman kaldı ve takımlar da yapacakları transfer listesini şimdiden hazırladı. Süper Lig'in hangi tarihte ara verecek ve transfer dönemi ne zaman başlayacak sorusunu soran taraftarlar, destekleri takımlara katılmasını istedikleri isimlerin gelip gelmeyeceğini ise çok merak ediyor.

Ara Dönem 24 Ocak 2021 

Müsabakalarda ilk yarı 24 Ocak 2021 tarihinde son bulacak ancak geçtiğimiz yıllardan farklı bir şekilde 29 Ocak 2021 tarihinde 2. yarı müsabakalarının oynanmasına yeniden başlanacak.

Geçtiğimiz yıllarda lig ara verdikten sonra sporcuların dinlenebilmesi için 3 haftalık bir ara tatil olurdu ancak küresel salgın onu da etkiledi. Bu duruma ise bir çözüm bulundu elbette. Lig takımlarının sayısı 21'e çıkınca oynanacak müsabakaların sayısı da 306'dan 420'ye yükseldi. Yoğun maç temposuna ise her hafta bir takım ara verdirilerek dinlenmesi sağlanacak. Yetişmesi için Süper Lig'de yapılacak olan müsabakalarda; 14, 17, 20, 23, 28, 33, 36, 38 ve 41. hafta maçları hafta içi oynanacak.

Transfer Dönemi

Transfer sezonu 5 Ocak 2021 tarihinde başladı. Maçlar devam ederken bir yandan da takımlar kadrolarına katmak istedikleri isimlerle anlaşmaya vararak bünyelerine dahil olmasını isteyecek. Transfer sezonu ise 1 Şubat 2021 tarihinde sona erecek.