• BIST 95.734
  • Altın 271,249
  • Dolar 5,5633
  • Euro 6,1703
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 23 °C

Tredaş’tan İş Sağlığı Ve Güvenliğine Dikkat Çeken Örnek Çalışma

Tredaş’tan İş Sağlığı Ve Güvenliğine Dikkat Çeken Örnek Çalışma
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), çalışanlarını iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirmek ve Türkiye'de iş sağlığı ve güvenliği...

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), çalışanlarını iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirmek ve Türkiye'de iş sağlığı ve güvenliği kültürünü ve bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla kısa film çalışması gerçekleştirdi.

Trakya Bölgesinde üç ilde, 20 bin kilometrekare alanda, yaklaşık 2 milyon kullanıcıya elektrik dağıtım hizmetini, kaliteli ve sürekli vermek için en yeni teknolojileri kullanan TREDAŞ, faaliyetlerini sürdürürken İş Sağlığı ve Güvenliği konusuna da oldukça önem veriyor. Çalışanlarını, iş güvenliği konusunda sürekli eğiten ve saha denetimlerini titizlikle yapan TREDAŞ, iş sağlığı ve güvenliği konusuna önemli yatırımlar yapıyor.

TREDAŞ, gerçekleştirdiği proje ile iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini farklı bir açıdan ele alarak, gerçekleştirdiği kısa film çalışmasıyla farkındalık oluşturmayı amaçladı.

TREDAŞ, hazırladığı iş sağlığı ve güvenliği filminde, hiçbir işin çalışan sağlığı ve güvenliğinden daha önemli olamayacağı, iş sağlığı ve güvenliği konusunda ihmal ve göz yumma durumlarının çalışanın hayatına mal olabileceği ile ihmal ve dikkatsizlik sonucu çalışanların önemli kazalar yaşayabilecekleri bilgisi verildi.

Toplam 6 dakika 33 saniye süren film çalışması, sabah evinden işine giden bir TREDAŞ işçisinin iş yerinde yaşadığı diyalogları, iş güvenliği alanında yaptıklarını ve ihmal sonucu hayatını kaybetmesini içeriyor.

İzleyenler tarafından büyük beğeni kazanan kısa film, "Sevdiklerinizi gözü yaşlı bırakmak istemiyorsanız, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini alın" sloganı ile sona eriyor.

Tredaş’tan İş Sağlığı Ve Güvenliğine Dikkat Çeken Örnek Çalışma

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim