TRT1'in İddialı Başlayan Dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs İçin Büyük Karar Verildi! Final Yapacağı Bölüm...

TRT1'in İddialı Başlayan Dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs İçin Büyük Karar Verildi! Final Yapacağı Bölüm...

TRT1'de başlayan ve Kanal D'de yayınlanan Camdaki Kız ile reytinglerde başa baş giden iddialı tarih dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs hakkında kritik bir karar verildi. Dizinin reytingleri iyi olsa da bu karar...

TRT1'de perşembe akşamları yayınlana Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin aldığı karar seyircisini şaşırttı. Dizinin kaç bölüm süreceği iddiası da gündemi sarsmaya yetti.

Reytinglerde ilk beşte olmuyor 

Başrollerde Pelin Karahan, Serkan Çayoğlu ve Ahmet Kural gibi güçlü oyuncuların yer aldığı dizi Bir Zamanlar Kıbrıs, birkaç  hafta öncesinde Camdaki Kız ile aynı anda yayınlanmaya başlamıştı. İlk bölümünden bu yana reytinglerde iyi bir performans sergilese bile aynı akşam yayınlanan Kanal D dizisi Camdaki kız ve ATV dizisi Bir Zamanlar Çukurova'yı atlatamıyor. İki dizinin büyük kapışması arasında Bir Zamanlar Kıbrıs beşinci ya da altıncı olarak listede yer alıyor.

Ancak Bir Zamanlar Kıbrıs'ın çok büyük bir izleyici kitlesi var. Konusunu yakın zamanda gerçekleşen Kıbrıs Harekatından alan dizi hakkında Gazeteci Birsen Altuntaş büyük iki iddiada bulundu.

Dizi seti Ayvalık'a taşınıyor

TMC Film imzalı olan dizi, koronavirüs salgını nedeniyle çekimleri için bir değişikliğe gidecek. Gazeteci Birsen Altuntaş'ın yazısında belirttiğine göre dizi, artık salgın koşulları nedeniyle Kıbrıs'ta çekilirken büyük sıkıntılar yaşanıyor. Dizinin çekimleri bu nedenle Ayvalık'ta devam edecek. Ayvalık'ın seçilme nedeni ise Kıbrıs adasının dokusunun en çok Ayvalık'a benzemesinden kaynaklanıyor.

TRT'den garantiyi aldı, elli iki bölüm sürecek

Diğer yandan gazeteci Birsen Altuntaş'ın son iddiası da yeri yerinden oynattı. Altuntaş'ın belirttiğine göre Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi elli iki bölüme tamamlanabilir. Yani eğer iddialar ve konuşulanlar doğru ise Bir Zamanlar Kıbrıs TRT'den elli iki bölümün garantisini almış olacak.

Altıncı bölümü ile ekranlarda olacak

Dizi son olarak beşinci bölümünü yayınladı. 6 Mayıs akşamı altıncı bölümünü yayınlamaya hazırlanan dizinin fragmanı da yayınlandı. Dizinin fragmanı ise youtube üzerinden anında dört yüz binden fazla izlendi ve yorum yağmuruna tutuldu.