• BIST 110.418
  • Altın 327,900
  • Dolar 6,1779
  • Euro 6,7870
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 11 °C

Tsk: "Şırnak’ta 104 Kilogram Amonyum Nitrat Ele Geçirildi”

Tsk: "Şırnak’ta 104 Kilogram Amonyum Nitrat Ele Geçirildi”
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Şırnak'ta icra edilen operasyonda çok miktarda patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçirildiğini açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Şırnak'ta icra edilen operasyonda çok miktarda patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçirildiğini açıkladı.

TSK'dan yapılan açıklamada, Bitlis Tatvan'da devam eden operasyonda bir adet lav tanksavar silahı, 200 adet Biksi fişeği, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 30 metre saniyeli fitil, iki adet hücum yeleği ve toprağa gömülü vaziyette plastik su deposu içinde 1 ton gıda maddesi ele geçirildiği belirtildi.

Şırnak merkezde icra edilen operasyonda ise bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, dört adet roketatar mühimmatı, 104 kilogram amonyum nitrat, bin 250 metre kablo, bir adet büyük tüp, 11 adet piknik tüpü, çok sayıda büyük pil, 1 tonluk boş depo, dört adet akü, iki adet güneş paneli, üç adet el yapımı patlayıcı düzeneği, bir tuzaklanmış su sebili, bir tuzaklanmış bidon, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda malzeme, ilk yardım malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Diyarbakır Hani-Lice'de devam eden operasyonda 28 Mart 2017 tarihinde bölücü terör örgütü mensubu üç terörist yakalandı. İcra edilen hava harekatı ile bölücü terör örgütü mensubu üç terörist etkisiz hale getirilirken, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 30 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 15 metre kablo, tarım ilaçları, üç adet el bombası, terör nitelikli ikiz plaka eylem istihbaratından aranan bir araç ele geçirildi.

Bingöl Kiğı'da icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu iki terörist yakalanırken, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, sekiz adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, dört adet el bombası, iki adet gündüz dürbünü, bir adet büyük telsiz, bir adet küçük telsiz, muhtelif dijital ve elektronik malzeme, bir adet kar elbisesi, muhtelif yaşam ve ilk yardım malzemesi ve sekiz kod tablosu ele geçirildi.

Mardin Mazıdağı ve Derik'te icra edilen operasyonda iki adet M-79 bombaatar silahı, altı kilogram TNT, dört Adwet roketatar mühimmatı, 20 adet roketatar sevk fişeği, 12 adet 81 mm havan mühimmatı, bir adet havan nişangahı, iki adet pil bloğu, iki adet ateşleyici düzenek, 600 metre kablo, iki adet piknik tüpü, muhtelif yaşam malzemesi, bir kutu fünye, 200 adet büyük pil, 400 metre kablo, çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirilirken, bir adet el yapımı patlayıcı düzeneği tespit edilerek imha edildi.

Şırnak Güçlükonak'ta icra edilen arazi aramasında 500 adet Biksi makineli tüfek fişeği ve bin adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirildi.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim