Tüm Cildi Işıl Işıl Yapıyor! İki Farklı Kahveli Peeling Tarifi

Tüm Cildi Işıl Işıl Yapıyor! İki Farklı Kahveli Peeling Tarifi

Türk kahvesini içtiyseniz telvesini çöpe dökmeyin. Telve ile yapabileceğiniz çeşit çeşit peeling tarifleri. İşte cilde harika gelen peelingler. Kahvenin canlandıran gücünü peeling ile kullanın...

Kahve içtikten sonra telvelerini çöpe dökmeyin. Bunun yerine vereceğimiz tarifi uygulayarak cildinizi baştan yenileyecek bir peeling maskesi hazırlayın. işte hem selülit görünümünü azaltan hem de cildi yenileyen peeling tarifleri!

İlk vereceğimiz tarifi tüm cildinize uygulayabilirsiniz. Özellikle bacak bölgesinde bulunan selülitlere iyi gelen kahve maskesi bir yandan da ciltteki ölü deriyi tamamen uzaklaştırabilirsiniz. Cildi yenilemek için mutlaka bu tarifleri uygulayın.

İlk tarifimiz biraz fazla malzeme gerektiriyor.

Bir su bardağı kadar öğütülmüş organik kahvenin yanında yine bir su bardağı oranında şeker gerekmekte. Ancak şekerin de organik olmasına dikkat edelim. Şeker yerine alternatif olarak aynı oranda kaya tuzu da kullanabilirsiniz. Sonrasında yarım su bardağı kadar eritilmiş hindistancevizi yağı ekleyerek peelingimizi tamamlıyoruz. 

Sıcak olmayacak şekilde erimiş olan hindistan cevizi yağına kahve haricinde malzemelerin hepsini atın ve iyi ce karıştırın. Cam kavanoza eklediğiniz karışımı dolapta saklayın. Maskeyi kullanacağınız zamanlarda kahveyi de üzerine eklersiniz. Bu şekilde çok daha etkili olacaktır. 

Peelingi uygulayacağınız zaman ise sıcak duştan sonra olmalı. Gözenekleri iyice açtıktan sonra vücuda karışımı sürün ve yumuşak bir fırça ile cilde yirmi dakika masaj yapın. Ardından durulayın. 

Sadece yüzünüze uygulamak istediğiniz peeling maskemiz için ise...

İki yemek kaşığı kadar kahvemizin içerisine bir kase de toz şeker koyalım. Bir adet de yumurta akını ekledikten sonra çatal ile karışımı iyice çırpın.

Uygulamak için ise yüzünüzü ya da uygulamak istediğiniz bölgenizi temizleyin. Temizlenen bölgeyi kuruttuktan sonra cilde temiz el ile uygulayın. Yumuşak hareketlerle masaj yaptığınız cildinizde kan dolaşımının arttığını hissedeceksiniz. Sonrasında ise karışımı cildinizde biraz bekletin. Ardından ılık su yardımı ile peeling maskesini yüzünüzden iyice akıtın. Tüm maskeleri yaptıktan sonra cildinizi mutlaka nemlendirin. Haftada iki kez yapmak yeterli olacaktır.