Tüm Sürücüleri İlgilendirmekte Yasaklar Resmen Başlıyor!

Tüm Sürücüleri İlgilendirmekte Yasaklar Resmen Başlıyor!

Tüm sürücüleri alakadar eden karar alındı. Yasaklar resmen başlıyor, geçiş yapacak olanlar dikkat etsin. Ulaşım Koordinasyon Merkezi açıklamasını yaptı, sürücüler dikkatli olsun yoksa...

Tam kapanmanın ardından İstanbul'un korkunç trafiği tekrar hareketlendi. Yoğun trafik hem vakitten çalıyor hem de salgın döneminde sağlığı da yoğun şekilde tehdit ediyor. Trafikle alakalı olarak atılan adım için Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nden açıklama geldi. İstanbul içerisindeki trafik yoğunluğunun azaltılması için ağır tonajlı vasıtalara kısıtlama getirildi. Buna göre ağır tonajlı vasıtalar, şehir içerisinde yer alan çevre yollarını kullanamayacaklar...

2 Haziran Çarşamba günü alınan karara göre Avrupa’dan Asya’ya veya Asya’dan Avrupa’ya yük taşırken İstanbul'u transit amaçlı kullanan araçların D100, TEM ve bağlantı yollarını kullanmaları yasaklandı. Transit geçen ağır tonajlı vasıtaların geçiş için Kuzey Çevre Otoyolu’nu kullanmaları yönünde karar alındı.

Araçların güzergahlarında yapılacak değişiklik kararına göre Karayolu Yük Taşımacılığı Yönergesinde şu ifadeler yer aldı...

Şehir içindeki trafikte uygulanan yasak saatlerin N2, N3, 02, 03, 04 taşıt cinsi araçlar için devam etmesi yönünde karar alındı. Yasak saat uygulamasına bakıldığında saat 06:00-10:00 ve 16:00-22:00 arasında uygulandığı görüldü.

İstanbul genelinde ağır tonajlı araçların yaptığı taşımacılık için geçerli olan yasal saatler olan 10:00-16:00 ve 22:00-06:00 arasında İstanbul geneli faaliyetlerinin güzergah izin belgesi dahilinde yürütülmesi kararı alındı.

Diğer taraftan yine İstanbul'un genelinde alınan karar doğrultusunda Kara Yolu Yük Taşımacılığı Yönergesi’nde lojistik odaklara araçlar için belirtilen güzergahların da yirmi dört saat boyunca kullanılması kararlaştırıldı.

Güzergah nasıl oldu?

Transit şekilde İstanbul'u geçecek olan N3, 03, 04 ağır tonajlı yüksek araçlar eğer batı yönünden İstanbul’a giriş yapacaklarsa Silivri-Kınalı kavşağından girerek Kuzey Marmara Otoyolu’na bağlanmaları ve Paşaköy gişelerinden çıkmaları gerekiyor. Paşaköy gişelerinden çıkan ağır transitler sonrasında Pendik-Kurnaköy bölgesinde olan Anadolu Caddesi’nden E80 yoluna bağlanacaklar.

İstanbul'a girmesi gereken araçların ise Pendik-Kurnaköy tarafından Anadolu Caddesi sonrası Paşaköy Kavşağı'ndan gelerek Kuzey Marmara Otoyolu’na bağlanmaları ve buradan da Silivri Kınalı Kavşağı’nı izleyerek çıkmaları kararı alındığı duyuruldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.