Tural Kerimov'dan Sputnik ve Türkiye çağrısı

Tural Kerimov'dan Sputnik ve Türkiye çağrısı

Kerimov: Sevdiğim Türkiye’ye giriş yasağımın da kaldırılmasını bekliyorum

Rossiya Segodnya Ajansı Yurtdışı Yayınlar Müdürü ve Sputnik Türkiye eski Genel Yayın Yönetmeni Tural Kerimov, Türkiye’ye giriş yasağının da kalkmasını beklediğini söyledi.

Kişisel Facebook sayfasından Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından Sputnik'e getirilen erişim engelinin kaldırılmasına dair sevincini paylaşan Kerimov “Sevdiğim Türkiye'ye girişime yönelik yasağın da kaldırılmasını bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı (AA), 'TİB tarafından alınan tedbir kararıyla www.sputniknews.com internet sitesine 14 Nisan'da getirilen erişim yasağı kalktı' haberini aboneleriyle paylaştı. Öte yandan Sputnik'e, getirilen erişim engeliyle ilgili bir bildirimde bulunulmadığı gibi, engelin kaldırıldığına yönelik bir bilgi de verilmedi.

Türkiye’de nisan ayı sonlarında Sputnik’e erişim engeli getirilmiş, ardından da dönemin Sputnik Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Tural Kerimov’un Türkiye’ye girişi yasaklanmıştı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bu kararın ulusal güvenlik gerekçesiyle alındığını savunmuştu.

http://tr.sputniknews.com/haberler/20160808/1024271483/Sputnik-Turkiye-Rusya.html