• BIST 91.904
  • Altın 216,464
  • Dolar 5,3898
  • Euro 6,1348
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 8 °C

Turgutlu’nun Geleceği Kent Bilgi Sistemi İle Şekilleniyor

Turgutlu’nun Geleceği Kent Bilgi Sistemi İle Şekilleniyor
Turgutlu Belediyesi, Kent Bilgi Sistemi Projesi doğrultusundaki çalışmalarına son hızıyla devam ediyor.

Turgutlu Belediyesi, Kent Bilgi Sistemi Projesi doğrultusundaki çalışmalarına son hızıyla devam ediyor. Turgutlu'nun geleceğini şekillendirecek en önemli projelerinden biri olan Kent Bilgi Sisteminin proje ekibi, ev ve işyerlerini karış karış gezerek topladığı bilgileri veri tabanına aktararak interaktif belediyecilik hizmetlerine adım adım yaklaşıyor.

Turgutlu halkına daha etkin ve verimli hizmet verebilmek adına Kent Bilgi Sistemi'ne geçiş yapan Turgutlu Belediyesi, proje çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin'in, "İlçemizi ilgiyle, bilgiyle, teknolojiyle yöneteceğiz" sözü doğrultusunda belediyecilik anlamında radikal bir karar atılarak başlatılan proje kapsamında ekipler ilçeyi karış karış gezerek bilgi topluyor. Proje tamamlandığında coğrafi tabanlı, verimli ve interaktif belediyecilik sistemine geçiş yaparak, günümüz teknolojisini kullanacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Turgay Şirin, "Proje ekibimiz mahalle mahalle gezerek, gerek ev gerekse işyerlerine dair mevcut bilgileri toplamayı sürdürüyor. Toplanan bilgiler de belediyemiz veri tabanına işleniyor. Bu çalışmalar doğrultusunda ilçemizin hangi sokağında hangi binanın olduğu, hangi caddede kaç ticaret alanın olduğu gibi pek çok bilgiyi topluyoruz" dedi.

Proje tamamlandığında Turgutlulu vatandaşların sisteme işlenen nüfus, taşınmaz, mülkiyet, altyapı, tesisat ve abonelik gibi bilgilerle bu verilerin kaynağı ve yasal sahipleri olan kurumlar ile de online entegrasyonunun sağlanacağını ifade eden Başkan Şirin, "Proje tamamlanıp sistem üzerinden hizmet vermeye başladığımızda vatandaşlarımız sicil, tapu kaydı, ada, parsel gibi bilgilerine kolay erişim olanağına sahip olacak. Böylelikle bürokratik işlemler nedeniyle zorlaşan ya da uzun süren iş ve işlemler daha kolaylıkla, kısa zaman içerisinde yapılabilir hale gelecek" şeklinde konuştu.

"Halkımızın ilgisi ve güveniyle yol alıyoruz"

Turgutlu halkının proje ekibine aşina olması ve yardımcı olmalarının memnuniyetini ifade eden Başkan Şirin, "Proje başladığından bu yana sahada olan ekibimiz vatandaşlarımızla bire bir görüşmelerde bulunuyor. Bizler periyodik aralıklarla o gün hangi mahallede çalışma yapılacağına dair anonslarımızla da halkımızı bilgilendiriyoruz. Halkımızın ilgisi ve güveniyle yol aldığımız proje çalışmalarımıza destek veren tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Kendilerine sunacağımız hizmete katılım sağlamaları bizler adına memnuniyet vericidir. İnşallah yakın zamanda ilçemizin röntgenini çektiğimiz projemiz tamamlanacak ve söz verdiğimiz gibi halkımıza hizmet noktasında ilçemizi ilgiyle, bilgiyle ve teknolojiyle yöneteceğiz" diye konuştu.

Turgutlu’nun Geleceği Kent Bilgi Sistemi İle Şekilleniyor

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim