Türk Osmanlı Lezzetleri Eşraf’ ta…

Türk Osmanlı Lezzetleri Eşraf’ ta…

ULUSAL POST - Özenle hazırlanan Osmanlı ve Türk Mutfağı mönüsü, kaliteli servisiyle lezzet tutkunları Eşraf’ta buluşuyor. İç mimarisiyle konuklarına samimi bir ortam sunan Eşraf, zengin menüsü ile konuklarını ağırlıyor.

Konukları için sıcak bir ortam hazırlayan Eşraf, 40’ı aşkın güler yüzlü ekibiyle 600 m2’de hizmet veriyor. Bir birinden leziz ve unutulmaya yüz tutmuş Osmanlı – Türk Lezzetlerini misafirlerine sunan Eşraf, mönülerini kuzine ateşinde harmanlayarak hazırlıyor. Özenle hazırlanan yemekler üstelik doğal gaz kullanılmadan doğal odun ateşinde pişiriliyor.  


Eşraf’ta mutfağın kapısı Anadolu’ya açılıyor. Bereketli doğal lezzetleriyle Anadolu’nun özenle seçilmiş besinlerini yerinde inceleyerek mutfağına taşıyan Eşraf, deneyimli ustaların gözetiminde mutfak ekibiyle misafirlerine natural lezzetler sunuyor.  Organik kullanım ve doğal lezzet kültürünü benimseyen  Eşraf, zeytin yağlarını taş ile öğütülen sistemden elde ederken, natural köy tereyağlarını,   şarküteri ürünlerini üreticiden direk temin etmektedir. 


Her yemekte muhakkak kemik suyu kullanan  Eşraf, tatlılarında şeker yerine bal kullanarak  en leziz tatları olabildiğince doğal bir şekilde soframıza taşıyor. Eşraf’ ta glikoz, margarin,iç yağı, gıda boyası kesinlikle kullanılmamaktadır.

Ekmek , yoğurt ve reçeller Eşraf’ ın mutafağında en doğal hali ile hazırlanmaktadır.
İş adamı ve marka sahibi Metin Uçar’ ın da kurucuları arasında bulunduğu Osmanlı Mutfağı Araştırma ve Geliştirme Derneği ile gerçek Osmanlı yemekleri ile ilgili unutulmuş tarifleri bir araya toplayamaya çalıştıklarını,  gerçek verilerere ulaşılarak araştırmalarını genişleteceklerini bildirdi. 2014 yılında kurulan dernek ile sadece lezzet yada tarif ile değil eski günlerdeki kültür, mimari ve adap ile birlikte süsleyerek çalışmalarını geliştirmek istediklerini bildirdi. 
Detaylı Bilgi: P&R Medya 05492033661